Dlaczego warto zdecydować się na podpaski wielorazowe? 3 najważniejsze argumenty

Coraz więcej kobiet sięga podczas okresu po podpaski wielorazowe. Najczęściej są to kobiety, które nie tylko chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas menstruacji, ale też zależy im, by używać produktów ekologicznych i zgodnych z filozofią zero waste. Poznaj 3 powody, dla których warto wypróbować eko podpaski!

Podpaski od wieków należały do najpopularniejszych artykułów higienicznych stosowanych podczas okresu. Już nasze babcie i prababcie znały pierwsze wersje podpasek szyte z kawałków materiałów i ścinków krawieckich. Tamte podpaski odeszły już w zapomnienie, jednak możemy pokusić się o stwierdzenie, że historia zatoczyła koło. Dzięki nowym technologiom oraz ekologicznym materiałom podpaski wielokrotnego użytku wróciły do łask i cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowniczek.

Warto przyjrzeć się polskiej marce Loffme, która zajmuje się produkcją innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań – w tym właśnie podpasek wielokrotnego użytku.

Idealne dla wrażliwej skóry

Podpaski wielorazowe są alternatywą dla zabezpieczeń jednorazowych i spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających kobiet. Chociaż wydaje się, że swoim wyglądem niewiele różnią się od wersji jednorazowych, rzeczywistość jest zupełnie inna. Już sam skład materiałów o bardzo wysokich parametrach oddychania, doskonałe właściwości chłonne oraz odprowadzające wilgoć, sprawiają, że eko podpaski marki Loffme są przyjemne w dotyku, komfortowe w użytkowaniu, nie odparzają, nie wzmagają pocenia, a także łatwo się dopierają i szybko schną. Jeśli jesteś posiadaczką wrażliwej skóry, zmagasz się z nawracającymi infekcjami okolic intymnych a jednorazowe podpaski, które w swoim składzie mają chemiczne i toksyczne składniki, podrażniają Twoje miejsca intymne, podpaski wielorazowe będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Ekologiczne i zgodne z zero waste

W ciągu całego swojego życia kobieta zużywa ponad 15 tysięcy artykułów higienicznych – zwróciła na to uwagę polska marka Loffme. Każdego dnia kobiety wytwarzają miliony sztuk odpadów sanitarnych, które negatywnie wpływają na nasze środowisko. Odpady biologiczne są spalane i cyklicznie miesiąc w miesiąc zatruwają powietrze, a te które zostaną pominięte rozkładają się ponad 300 lat. Jesteśmy jednak coraz bardziej świadome, jakim obciążeniem dla środowiska naturalnego są jednorazowe produkty higieny osobistej. Jeśli nie chcemy co miesiąc obciążać naszej planety kolejną porcją podpasek i tamponów, stosowanie podpasek wielorazowych znacznie ograniczy zużycie plastiku oraz zmniejszy ilość produkowanych przez nas śmieci. Dlatego powstały wielorazowe, unikalne podpaski specjalnie opracowane, tak aby spełniły swoją role ekologiczną i zdrowotną dla jej użytkowniczki. Z takim zadaniem zmierzyła się marka Loffme, która na rynek wprowadziła innowacyjne, wielorazowe podpaski.

Jeśli nie jesteś  jeszcze przekonana – warto skorzystać z możliwości przetestowania ekologicznych podpasek https://loffme.com/produkt/pierwszy-zestaw-podpaski/

Ekonomiczne dla portfela

Podpaski wielokrotnego użytku to oszczędność pieniędzy. Zamiast co miesiąc inwestować w kolejne paczki jednorazowych podpasek i tamponów, możemy te pieniądze przeznaczyć raz na zakup zestawu podpasek wielorazowych. Przy odpowiednim użytkowaniu oraz zachowaniu środków ostrożności podczas prania, mogą posłużyć nam nawet kilka lat. Nie musimy się również martwić o dodatkowe pranie, gdyż podpaski wielorazowe nadają się do prania w pralce np. z ręcznikami. Inwestycja zakupu eko podpasek powinna się zwrócić już po roku.

Strona www www.loffme.com

Facebook https://www.facebook.com/Loffme/

Autor: Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie jest tajemnicą, że internetowi twórcy mogą zarabiać na swojej…