Jak działają aplikacje do zarabiania na Instagramie?

Nie jest tajemnicą, że internetowi twórcy mogą zarabiać na swojej działalności. Influencer marketing to sektor, który wciąż się rozwija. Istnieją różnego rodzaju rozwiązania zarówno dla reklamodawców, jak i osób, które chciałyby z nimi współpracować. Jak działają takie platformy i aplikacje do zarabiania na Instagramie?

Jak można zarabiać na Instagramie?

Jeśli jesteś influencerem i dysponujesz niemałym zasięgiem, zarabianie na Instagramie to coś dla Ciebie. Z myślą o tych twórcach w mediach społecznościowych, powstają programy afiliacyjne. Najczęściej polegają na udostępnianiu linku przypisanego do konkretnej osoby. Wizyty i zakupy w serwisie sprzedażowym z takich linków są podliczane, a influencer otrzymuje wynagrodzenie adekwatne do uzyskanych wyników. Prościej mówiąc: im więcej sprzedaży z polecenia influencera, tym większy jego zarobek. 

Drugą często spotykaną opcją jest współpraca barterowa. Polega na promowaniu konkretnego produktu lub usługi w zamian za jej udostępnienie, a potocznie mówiąc – sprezentowanie. Najczęściej influencer umieszcza informację o marce w poście. Niekiedy przedmiotem współpracy jest też recenzja. Taka opinia może być dla firmy bardzo wartościowa. Kluczem jest odpowiednia grupa odbiorców. Jeśli ta, do której próbuje dotrzeć marka, jest zbieżna z tą obserwującą influencera, istnieje duża szansa na powodzenie. Influencerzy będący w centrum takich społeczności, cieszą się wśród nich dużym poważaniem.

Platformy i aplikacje do zarabiania na Instagramie

Wymienione wyżej sposoby umożliwiają niektóre platformy internetowe. Najczęściej są to strony zrzeszające zarówno reklamodawców (marki), jak i promotorów (influencerów). Na polskim rynku funkcjonuje kilka takich rozwiązań. Przykładem takiej strony w branży odzieżowej jest m.in. Butik.pl, czyli marketplace modowy, który udostępnia opcje promocji produktów korzystne zarówno dla sprzedawców, jak i osób zainteresowanych zarabianiem przez polecanie.

Jak współpracować ze sklepami na Butik.pl?

Są dwie opcje. Na Butik.pl można zainicjować współpracę bezpośrednią ze sprzedawcą lub polecać produkty w programie afiliacyjnym. Druga z opcji nie wymaga wcześniejszych ustaleń. Wystarczy mieć aktywne konto influencera w serwisie, skompletować listę produktów, którą chcemy polecać i udostępniać link potencjalnie zainteresowanym osobom. Co więcej, platforma udostępnia też możliwość zamieszczania własnych stylizacji. Najlepsze z nich są wyświetlane na stronie głównej. To zwiększa szanse na sprzedaż z polecenia oraz wspiera promocję wizerunku również poza Instagramem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Choć czas izolacji nie rozpieszcza i nie daje wielu okazji…