Jakie naszyjniki dla kobiet są najmodniejsze w sezonie wiosna/lato 2021?

naszyjniki dla kobiet

Choć czas izolacji nie rozpieszcza i nie daje wielu okazji do prezentacji swojego stylu modowego, sporo osób pragnie w pewien sposób przełamać marazm i zamienia dresy na świecące dodatki. W sezonie wiosna/lato 2021 znani projektanci odsuwają minimalizm na rzecz biżuterii, która rzuca się w oko – nierzadko jubilerskie ozdoby są też centralnym punktem stylizacji. Jakie naszyjniki dla kobiet są na czasie? Jak być trendy na co dzień? Co sprawdza się na wyjątkowe okazje?

Przepych i kolory w biżuterii

Królami przepychu i zwracania na siebie uwagi są wszelkiego rodzaju pokaźne łańcuchy – do niedawna uważane za synonim wtopy modowej i przesytu, dzisiaj powracają w wielkim stylu. Im większe tym lepiej, choć i te w mniejszych rozmiarach mogą się znacznie wyróżniać. Ciekawe przeplatanie, nietypowe połączenia, w tzw. „surowej” odsłonie matowej i metalicznej lub ze zdobieniami z cyrkonii – wybór jest spory. Skierowanie się ku dużym rozmiarom naszyjników dla kobiet można zobaczyć m.in. w kolekcjach Louis Vuitton.

Oprócz łańcuchów, łatwo dostrzec również duże zawieszki np. w kształcie serca (kolekcje Dior) lub z kwiatowymi motywami. Skoro mowa o przepychu, nie można zapomnieć o kryształowych dodatkach – to właśnie one sprawiają, że biżuteria pięknie prezentuje się w świetle. Są również alternatywą dla wielkich naszyjników – fanki mniejszych błyskotek bez problemu wpasują się dzięki nim w obecne trendy.

Beztroska wyrażona biżuterią, czyli naszyjniki, które oddają wakacyjny klimat

Chyba jeszcze nigdy świat tak bardzo tęsknił za odrobiną swobody, wyjazdami i letnią beztroską. Tego typu momenty można zrekompensować sobie modowym powrotem do przeszłości, czyli kolorowych lat 90. i początku XXI wieku. To właśnie wtedy popularne były naszyjniki z muszlami, koraliki w stylu boho i inne – typowo wakacyjne – elementy. Trzeba przyznać, że mało co tak pasuje do letnich, zwiewnych stylizacji, jak surferskie koraliki. Warto wykorzystać słoneczne dni na ich noszenie, bowiem w zimowe miesiące nie wyglądają już tak dobrze w połączeniu z grubymi swetrami.

Między innymi pokazy modowe Versace są dowodem na atrakcyjność barwnych zawieszek. Niektórym przypominają dziecięcą biżuterię. Nic w tym dziwnego – dla wielu kobiet noszenie kolorowych koralików i naszyjników w kształcie muszli, jest powrotem do nastoletnich lat.

Coś dla fanek klasyki

Kobiety wyczekujące elegancji w świecie mody, również nie mają na co narzekać. Sezon wiosenno-letni obfituje w naszyjniki z pereł, które są jednymi z bardziej wyrafinowanych dodatków, sprawdzających się zarówno do sukni balowych, jak i minimalistycznych „małych czarnych”. Vintage’owy charakter pereł pasuje również do gorsetów oraz bufiastych sukienek, które są odpowiedzią na kierunek modowy, zwany regencycore, zaistniały na fali popularności filmów kostiumowych. Więcej naszyjników znajdziesz na: https://mokobelle.com/pl/bizuteria/naszyjniki/.

Dobrą wiadomością jest również fakt, że mniej odświętne, ale sprawdzające się na co dzień, naszyjniki dla kobiet z zodiakiem i inicjałami, nie odeszły do lamusa. Spersonalizowana biżuteria, choć najczęściej minimalistyczna, wciąż pozostaje modna i chętnie wybierana.

Marieta Żukowska jest twarzą kolekcji Mokobelle
FOT. Patrycja Planik

Dobór naszyjników dla kobiet jest istotną częścią stylizacji. Jak pokazują najnowsze kolekcje, mogą być jej najważniejszym i najbardziej wyróżniającym się elementem. Warto prześledzić inspiracje modowe i dopasować ją tak, by nie tylko odwoływała się do obecnych trendów, ale przede wszystkim współgrała z własnym gustem.

Artykuł sponsorowany

Share