Dobra restauracja w Krakowie

Kraków. Niegdyś stolica Polski, dziś pamiętająca dawne wieki, miasto z duszą. Przyciąga turystów jak żadne inne miejsce w kraju. Kochamy je za stary rynek, w którego zakamarkach kryją się wspaniałe restauracje serwujące najlepsze potrawy z kuchni regionalnej, ale nie tylko.

Co zjemy w Krakowie?

Nie można powiedzieć, że w mieście tym jest tylko jedna dobra restauracja – Kraków (rynek) jest miastem wielu lokali, w których można skosztować wprost niebiańskiej kuchni. Na samym rynku można wybierać wśród lokali specjalizujących się w kuchni staropolskiej, litewskiej, ukraińskiej, gruzińskiej, włoskiej czy też francuskiej i greckiej. Mnogość kuchni z wielu krajów wspaniale odzwierciedla wielokulturowość Krakowa, która nie jest typową cechą większości polskich miast.

Wśród ciasnych uliczek biegnących wzdłuż starych kamienic ujrzymy małe, nastrojowe lokale i kawiarenki kuszące nas zapachem kawy, ciastek i gorącej czekolady. Mijając kolejne restauracje ciężko oprzeć się pierogarniom serwującym dania tak pyszne, że przywołują one wspomnienia z dzieciństwa o pierogach lepionych przez babcię czy mamę. Nie sposób nie wspomnieć o krakowskich restauracjach podających indyka czy staropolskie potrawy z nieco zapomnianej w naszym kraju gęsi. Warto skosztować także litewskich kołdunów oraz wielu innych kluczowych potraw dla pozostałych kuchni z całego świata.

Który lokal wybrać?

Jak już wiemy, Kraków to nie tylko jedna dobra restauracja – Kraków to prawdziwy restauracyjny zawrót głowy. Wybranie jednej restauracji, w której zjemy posiłek może więc wydawać się bardzo trudne. Nie wszyscy bowiem gustują tylko w jednym rodzaju kuchni lub nie chcą wybierać spośród lokali, w których mogą zjeść dania takie jak w mieście, w którym mieszkają. Najlepiej jest więc zdecydować się na restaurację, która podaje dania z kuchni międzynarodowej i polskiej. Osoby będące sceptycznie nastawione do kuchni międzynarodowej powinny odwiedzić np. lokal Scandale Royal. W miejscach takich jak ta restauracja podaje się dania inspirowane potrawami z całego świata. Czuć w nich pasję kucharzy, którzy nie boją się kulinarnych eksperymentów oraz potrafią harmonijnie łączyć smaki i aromaty. Klienci tego typu restauracji zawsze mogą liczyć, że na ich talerzu pojawi się niebanalny i smaczny posiłek, który na długo zapadnie w ich pamięć.

Tylko świeże składniki

Ważną kwestią jest także podawanie dań, w których główną rolę grają produkty regionalne i sezonowe składniki. Gwarantują one świeżość i pełnię smaku potrawy, a także umożliwiają zapoznanie się ze smakami, których można spróbować tylko w Krakowie. Dobre restauracje takiej jak np. Scandale Royal zawsze dostosowują swoje menu do aktualnej pory roku. Miłośnicy dobrego jedzenia na pewno będą zadowoleni z faktu, że w dawnej stolicy Polski śniadanie, obiad czy kolacja w restauracji to rozkosz nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu. Najlepsi kucharze wiedzą bowiem, że wrażenia wizualne są równie ważne co smak potrawy – stad też, krakowskie restauracje podają posiłki w nowoczesnych i eleganckich formach.

artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W tym sezonie niezwykle modny będzie kolor marsali! W linii…