Jak dobrać suknię ślubną do figury, by pięknie prezentować się na ślubnym kobiercu?

jak dobrać suknię ślubną do figury

Ślub jest bardzo ważną okazją w życiu kobiety, dlatego doborowi sukni ślubnej poświęca się naprawdę dużo czasu i energii. Każda kobieta chce wyglądać przepięknie na ślubnym kobiercu i by to osiągnąć, trzeba będzie odpowiednio dobrać suknię do rodzaju sylwetki, podkreślając jej atuty i tuszując mankamenty. Dzięki temu tego wspaniałego dnia poczujemy się jeszcze piękniej! Sprawdź jak dobrać suknię ślubną do figury!

Sylwetka typu gruszka

“Gruszki” to szczupłe kobiety, które niewielki biust nadrabiają masywnymi udami. Rozszerzająca się ku dołowi sylwetka będzie prezentować się najbardziej proporcjonalnie w klasycznej sukni z szerokim dołem wykonanym z miękkich tkanin. Warto podkreślić talię (na przykład za pomocą ozdobnego pasa czy szarfy albo dekoracyjnych haftów zdobiącym okolice talii), co nada proporcjonalności niewielkim ramionom. Natomiast jeśli chodzi o dekolt, najlepiej sprawdzi się dekolt w karo lub w łódkę.

Sylwetka klepsydry

Sylwetka klepsydry, czyli wyraźnie zaznaczona talia, duży biust i zaokrąglone biodra, uważana jest za jedną z najatrakcyjniejszych i dających kobietom największe pole do popisu. “Klepsydry” mają do wyboru szeroką gamę kreacji, a główną wartą rozważenia kwestią jest pytanie, na ile chcemy podkreślić kobiece atuty – jeżeli nie wstydzimy się dużego biustu, możemy z powodzeniem pozwolić sobie na głęboki dekolt.

Sylwetka typu jabłko

Sylwetka pełna krągłości – charakteryzuje się sporym biustem i krągłymi ramionami, a zarazem niezbyt widoczną talią. Sukienka ma zatem z jednej strony eksponować atut, jakim jest piękny biust, z drugiej zaś nieco tuszować nadmierne krągłości dolnej części ciała. Najlepiej sprawdzi się tutaj sukienka z dekoltem w kształcie litery V, cechująca się prostym fasonem i wykonana z tkanin nie opinających ciała. Eksperci “jabłkom” polecają jak największy minimalizm. Niestety “jabłka” nie powinny raczej decydować się na sukienki o kroju a’la rybka.

Sylwetka typu kielich

Sylwetka zwężająca się ku dołowi – z jednej strony mamy tutaj szerokie ramiona i spory biust, z drugiej zaś wąską talię i biodra. Ponieważ zatem góra i dół sylwetki tak bardzo tutaj różnią się rozmiarami, najlepszym pomysłem będzie zainwestowanie w sukienkę składającą się z dwóch części, mocno różniących się między sobą wyglądem i fakturą. Należy unikać eksponowania ramion, a dół powinien optycznie powiększać talię – najlepiej jeżeli będzie rozszerzał się ku dołowi i posiadał marszczenia w okolicach bioder.

Sylwetka typu kolumna

Sylwetka filigranowa, charakteryzująca się małym biustem i wąskimi biodrami. Do niewielkiego biustu najbardziej będzie pasować dekolt w łódkę, zaś dla rozszerzenia linii bioder warto zadbać sukienkę o błyszczącym, rozkloszowanym dole. Kobiety posiadające tego rodzaju figurę powinny unikać modeli prostych i dopasowanych do figury, za to mogą pozwolić sobie na suknię o awangardowym wręcz charakterze. Dobrym pomysłem będzie odsłonięcie zgrabnych pleców, a jeżeli kości obojczyka nie są nadmiernie wydatne, również i ramion.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona vividstore.pl.


Komentarze

komentarze