Dobry ekspres do kawy – po czym go poznać

Dobry ekspres do kawy – po czym go poznać

Szukasz urządzenia, które przyrządzi idealną kawę każdego poranka? Wiele osób szuka ekspresu z wieloma funkcjami, aby codzienne przygotowanie tego specjału było łatwe, szybkie oraz przyjemne. Jak zatem wybrać ekspres do kawy, żeby okazał się dobrym i profesjonalnym urządzeniem? Po czym go poznać? Wszystkie wskazówki przybliżymy Ci poniżej, abyś wybrał urządzenie dopasowane do Twoich oczekiwań.

Rodzaj ekspresu – wybierz ekspres ciśnieniowy

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym jakościowo urządzeniem, które sprawdzi się w domowym zaciszu, to wybór ekspresu ciśnieniowego będzie najlepszym rozwiązaniem. To właśnie ekspres kolbowy lub automatyczny jest stworzony dla Ciebie.

Ekspresy kolbowe wbrew pozorom są proste w obsłudze. Wymagają jedynie opanowania pewnych czynności, które z czasem wejdą nam w nawyk i wcale nie będą uciążliwe. Przygotowanie kawy musimy rozpocząć od wyjęcia kolby, a następnie umieszczenia w niej odpowiedniej ilości zmielonej kawy. Gdy chcesz przyrządzić mleczny wariant, koniecznie będzie spienienie mleka za pomocą dyszy lub spieniacza. Ekspres kolbowy cechuje wyrazisty smak napoju oraz niepowtarzalny aromat, co z pewnością przekona Cię do wyboru tego rodzaju ekspresu.

Dobry ekspres do kawy – po czym go poznać

Automatyczny ekspres do kawy jest wręcz uwielbiany przez osoby zabiegane, które nie mają dużo czasu na jej przygotowanie.  Łatwe, szybkie oraz intuicyjne w obsłudze. Przygotują każdy rodzaj kawy, niezależnie od Twoich wymagań oraz oczekiwań. Za pomocą jednego przycisku przyrządzisz wybrany napój. Nie musisz pilnować ilości kawy, mleka, wody, stopnia zmielenia ziaren, czy wysokości ciśnienie. Ekspres automatyczny zrobi wszystko za Ciebie.

Wbudowany młynek do kawy

Dobry ekspres do kawy powinien posiadać młynek – najlepiej wbudowany, aby mielenie ziaren było łatwą i szybką czynnością podczas przygotowania napoju. Oczywiście można kupić gotową, zmieloną już w opakowaniu kawę. Jednak utraciła ona już dawno swoje najlepsze właściwości, oferując nam dużo gorszy smak. Gdy stoimy przed zakupem ekspresu, nic się stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na model ze wbudowanym młynkiem.

Ułatwi nam przygotowanie kawy, dzięki samodzielnemu mieleniu i doboru odpowiednich parametrów – stopnia oraz temperatury mielenia. Nie musimy sami uprzednio mielić ziaren w wolnostojących młynkach. Wybierz ekspresy do kawy Świat Ekspresów, gdzie znajdziesz dobre urządzenia z młynkiem żarnowym wykonanym ze stali. Dzięki specjalnym ostrzom nie niszczą smaku oraz aromatu kawy.

Ekspres do kawy ze spieniaczem dla miłośników latte

Nie każdy na co dzień wybiera tylko i wyłącznie mocne espresso. Wśród smakoszy kawowych napojów są również tacy, którzy preferują mleczne warianty na bazie espresso – choćby latte, czy cappuccino. Dobry oraz profesjonalny ekspres do kawy powinien wyróżniać się taką funkcją i mieć spieniacz, dyszę lub system spieniania. Oprócz tego przyda się funkcja samooczyszczania, która ułatwi nam czyszczenie urządzenia oraz konserwacje. Podczas użytkowania spieniacza do mleka, warto częściej dbać o ekspres, aby móc cieszyć się jego niezawodnością i użytkować go długie lata.

Materiał sponsorowany

Share