Dobrze wybieraj swojego lekarza. Jak wybrać flebologa?

Jeżeli widzimy u siebie jakieś objawy to najczęściej zaczynamy panikować – obawiamy się, że jest to faktycznie coś poważnego i czujemy, że zaniedbaliśmy swoje zdrowie. Niestety mnóstwo osób ma na sumieniu dużo błędów – palenie, złe odżywianie, siedzący tryb życia. Dopóki nic nam nie jest to wmawiamy sobie, że możemy tak dalej funkcjonować – w końcu przecież coś ze sobą zrobimy. Ten moment jednak nigdy nie nadchodzi i koniec końców idziemy do lekarza wtedy, gdy jest to już konieczność – a wtedy może być już nawet za późno.

W momencie, gdy coś jest nie w porządku – warto szybko zapisać się do naszego lekarza pierwszego kontaktu. On powie nam dokładnie, z czym się mierzymy i skieruje nas do specjalisty, który ma większą wiedzę w danym temacie. Jednym z tych specjalistów może być flebolog. Mówimy o nim dlatego, że coraz więcej osób w naszym kraju walczy z chorobami żył – nazwę tego lekarza warto więc sobie zapamiętać. Tym bardziej, jeżeli w Twojej rodzinie pojawiały się już wcześniej żylaki lub widzisz u siebie objawy tego rodzaju problemów.

Jak wybrać flebologa?

Kwestia wyboru dobrego lekarza odnosi się tak naprawdę do każdej specjalizacji – nie tylko do flebologa. Posługujemy się tym przykładem głównie dlatego, że nie wszyscy w ogóle wiedzą o tym, że jest taki lekarz – a zapotrzebowanie na jego usługi z upływem lat tylko wzrasta. Musimy tutaj kierować się takimi samymi zasadami – wybierajmy specjalistów, którzy mają dobre opinie. Obecnie jesteśmy w stanie bardzo dużo się dowiedzieć za pośrednictwem Internetu – jest to tak samo dobre źródło, jak każde inne. 

Nie obawiaj się pytać – jak już wybierzesz się na wizytę do flebologa to zapytaj go o jego staż pracy. Upewnij się, że ma on niezbędne wykształcenie – możesz nawet spytać, gdzie studiował, jeżeli w jakiś sposób ma Cię to uspokoić. Twój komfort jest tutaj najważniejszy. Flebolog to zwykle lekarz, który początkowo skończył inną specjalizację – radiologię, chirurgię naczyniową. Możesz upewnić się, że w przypadku Twojego lekarza było podobnie.

Wybór lekarza to podstawa

Czasami ludzie wstydzą się pytać lekarza o cokolwiek i po prostu ufają jego opinii – a nie zawsze jest to najlepszy pomysł. Bywa tak, że jesteśmy w stanie znaleźć o wiele lepszego specjalistę w innym mieście i nie ma w tym nic złego – każdy zasługuje na najlepszą opiekę. Jeżeli będziemy mieć wątpliwości to nigdy nie zaufamy naszemu lekarzowi w pełni – lepiej więc dobrze przyłożyć się do poszukiwań. Jeżeli potrzebna Ci pomoc flebologa to na pewno przez jakiś czas będziesz go przecież często widywać. Leczenie problemów z żyłami warto powierzyć specjaliście. W Warszawie polecamy Centrum Medyczne Medispace.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Już 20 sierpnia po raz trzydziesty drugi zostanie wybrana nowa…