Dobrze dobrana dieta, odpowiednia suplementacja, profesjonalny lotion – doradzamy, jak codziennie dbać o włosy, by je wzmocnić

Kondycja włosów zapisana jest nie tylko w genach. Osłabione kosmyki z tendencją do wypadania to często efekt naszych działań. Sprawdź, jak należy pielęgnować włosy, by je wzmocnić.

Osłabione i wypadające włosy to w dużej mierze skutek nieprawidłowej pielęgnacji. Nadużywanie agresywnych farb koloryzujących, częste wykonywanie trwałej ondulacji czy nieprofesjonalne przedłużanie kosmyków może przyczynić się do utraty włosów. Podobnie jak suszenie kosmyków gorącym strumieniem powietrza suszarki czy prostowanie włosów urządzeniem o metalowych płytkach. Pomóc może zmiana dotychczasowych nawyków. Odpowiednia dieta, profesjonalny lotion oraz suplementacja – oto, w czym tkwi sekret zdrowych i mocnych włosów.

Włosy muszą być odżywione

Jeśli narzekasz na słabe, suche i wypadające włosy, warto przyjrzeć się swojej dotychczasowej diecie. Być może twój organizm nie otrzymuje dostatecznej ilości składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek macierzy włosa oraz do przebiegu przemian metabolicznych w obrębie mieszków włosowych.

Chcąc przywrócić włosom atrakcyjny wygląd, warto wzbogacić swój jadłospis o produkty spożywcze zawierające m.in.:

  • żelazo – jego źródłem jest np. wątroba wieprzowa, wątroba wołowa, jajka, kurczak, otręby pszenne, kasza gryczana
  • biotyna – znajdziesz ją np. w mleku, otrębach, orzechach, nasionach soi
  • cynk – zawierają go np. otręby pszenne, płatki owsiane, wątroba cielęca, groch, fasola
  • kwas pantotenowy – jego źródłem jest np. mięso drobiowe, ryby tłuste, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, grzyby jajka.

Włosy potrzebują wsparcia suplementów

Chociaż odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą dobrej kondycji włosów, warto wspomóc się suplementami. Najlepsze preparaty działają wielopłaszczyznowo, co jest zasługą odpowiednio dobranych składników. Aktywne substancje nie tylko działają objawowo, ale przede wszystkim celują w przyczynę problemów, np. z osłabieniem kosmyków prowadzącym do ich nadmiernego wypadania.

Wybierając tabletki wzmacniające włosy, należy unikać tzw. monopreparatów. Znacznie lepsze efekty dają preparaty złożone – odpowiednio dobrana kompozycja składników działa na kilku płaszczyznach jednocześnie. Przykładowo, Vitapil® Tabletki stanowią połączenie m.in. krzemionki z młodych pędów bambusa, biotyny, niacyny, żelaza, cynku, przyczyniając się do poprawy kondycji kosmyków – nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Efekt? Włosy stają się elastyczne, bardziej lśniące i mocniejsze.

Włosy wymagają profesjonalnych kosmetyków

Chcąc przywrócić włosom atrakcyjny wygląd m.in. poprzez wzmocnienie, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru kosmetyków. Szampony, odżywki czy maski powinny być dostosowane do problemu. Najlepiej sprawdzą się preparaty wspomagające regenerację.

Jeśli zależy ci na prawidłowej pielęgnacji włosów, sięgnij także po profesjonalny lotion Vitapil®. To preparat dedykowany włosom z tendencją do wypadania – taki, który nie tylko zapobiega nadmiernej utracie kosmyków, ale i stymuluje porost nowych włosów.

Pamiętaj – wyłącznie wielopłaszczyznowe działanie pozwoli wzmocnić włosy. Zaopatrz się nie tylko w lotion, ale zadbaj o odpowiednią dietę wspartą wieloskładnikowymi suplementami.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sobotnia konferencja Ladies Every Day już za nami. Tym razem…