Dolce & Gabbana jesień-zima 2015/2016

Najnowsza kolekcja Dolce & Gabbana, to ukłon w stronę macierzyństwa. Projektanci mieli bardzo intymne i osobiste podejście przy tworzeniu tej kolekcji. Wspomnienia z okresu macierzyństwa oraz obraz matki to główna inspiracja całej linii. Podczas pokazu mody, na wybiegu pojawiły się nie tylko modelki, ale także dzieci. Niektóre z nich, to jeszcze niemowlaki i musiały być trzymane na rękach. Dodatkowo, na wybiegu pojawiły się także modelki w ciąży.

dzieci na pokazie DG

Pomysł ten, spotkał się z pozytywną opinią krytyków mody. W kolekcji odnajdziemy, charakterystycznych przepych i obfitość zdobień dla marki D&G. Głównym motywem przewodnim jest róża. Haftowany kwiat, pojawia się prawie na każdym projekcie.

Dolce & Gabbana jesień-zima 20152016 (2)

Kolekcja jest subtelna, zmysłowa i energetyczna. Projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana posłużyli się przede wszystkim czarnymi i białymi tkaninami. W linii odnajdziemy przede wszystkim sukienki, spódnice z bluzkami czy płaszcze. Uwagę zwracają take dodatki, w szczególności  złote, bogato zdobione słuchawki. Wśród projektów znajdziemy także oryginalne materiały nawiązujące do tematyki pokazu; prezentują one rysunki dla dzieci.

Zobaczcie galerię zdjęć z pokazu

Materiały Dolce&Gabbana

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. …I to się nazywa moda!:). Za pięćdziesiąt lat będziemy mieli pokolenie które nie będzie wiedziało kim jest (kobietą czy mężczyzną) przez zachwianie naturalnego cyklu. Będą dzieci które będą zadawały pytania kto to jest mama. My staruszkowie będziemy z łezką w oku wspominać ten pokaz „Ostatnie ślady normalności”.

Koniecznie przeczytaj!
„Kochankowie z sieci” to kontrowersyjne spojrzenie autora na aspekty życia…