Dolce & Gabbana jesień-zima 2015/2016

Najnowsza kolekcja Dolce & Gabbana, to ukłon w stronę macierzyństwa. Projektanci mieli bardzo intymne i osobiste podejście przy tworzeniu tej kolekcji. Wspomnienia z okresu macierzyństwa oraz obraz matki to główna inspiracja całej linii. Podczas pokazu mody, na wybiegu pojawiły się nie tylko modelki, ale także dzieci. Niektóre z nich, to jeszcze niemowlaki i musiały być trzymane na rękach. Dodatkowo, na wybiegu pojawiły się także modelki w ciąży.

dzieci na pokazie DG

Pomysł ten, spotkał się z pozytywną opinią krytyków mody. W kolekcji odnajdziemy, charakterystycznych przepych i obfitość zdobień dla marki D&G. Głównym motywem przewodnim jest róża. Haftowany kwiat, pojawia się prawie na każdym projekcie.

Dolce & Gabbana jesień-zima 20152016 (2)

Kolekcja jest subtelna, zmysłowa i energetyczna. Projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana posłużyli się przede wszystkim czarnymi i białymi tkaninami. W linii odnajdziemy przede wszystkim sukienki, spódnice z bluzkami czy płaszcze. Uwagę zwracają take dodatki, w szczególności  złote, bogato zdobione słuchawki. Wśród projektów znajdziemy także oryginalne materiały nawiązujące do tematyki pokazu; prezentują one rysunki dla dzieci.

Zobaczcie galerię zdjęć z pokazu

Materiały Dolce&Gabbana

Share