Domowy zestaw do stylizacji włosów

Codzienne wizyty u fryzjera – nawet jeśli możemy sobie na nie pozwolić – nie zawsze są możliwe. Nie przeszkadza to jednak, by każdego dnia móc cieszyć się niemal perfekcyjną fryzurą. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych sprzętów i cierpliwość potrzebną do nauki układania przy ich użyciu włosów. Masz już domowy zestaw do stylizacji włosów ?

Domowy zestaw do stylizacji włosów

Codzienne układanie fryzury nie zajmie wiele czasu, jeśli dojdziemy w tej czynności do wprawy. Bez względu na to, czy mamy włosy krótkie, czy długie, proste czy kręcone, możemy szybko dodać im uroku –wystarczy użyć jednego z podstawowych urządzeń przeznaczonych do stylizacji fryzur.

2d1cad21841fd268d33042d3009acf9c

Suszarka

Mycie głowy to codzienność wielu kobiet – żeby opuścić dom, włosy muszą być jednak dokładnie wysuszone. W tym celu pomocna jest suszarka. Jeśli jednak użyjemy podczas suszenia włosów także odpowiedniej szczotki dopasowanej rozmiarem do ich długości, uzyskamy efekt jak po wyjściu od fryzjera. Modelowanie włosów wymaga pewnej wprawy – przede wszystkim umiejętności odpowiedniego nakręcania włosów na szczotę. Opanowanie jej pozwala na uzyskanie dużej objętości włosów, wyprostowanie ich, a nawet wykonanie subtelnych, naturalnych fal. Warto sięgnąć po suszarkę z funkcją nawiewu chłodnego powietrza, które utrwali wykonywane loki. Dla pań, które natura obdarzyła w naturalne fale, przyda się suszarka z dyfuzorem.

Domowy zestaw do stylizacji włosów2

Lokówki

O różnych średnicach będą pomocne podczas kręcenia włosów prostych bądź układania włosów kręconych. Ich obwód należy dobrać w zależności od rodzajów loków, jakie chcemy uzyskać – im średnica lokówki jest mniejsza, tym drobniejsze loki otrzymamy. Modele o dużej średnicy pozwolą nam natomiast na uzyskanie efektu naturalnych fal.

Połączeniem obu wymienionych powyżej sprzętów są natomiast lokówko-suszarki. Ich roboczym elementem jest termoszczotka, która pozwala na jednoczesne suszenie i modelowanie włosów. To sprzęt idealny do szybkich stylizacji, za pomocą którego nadamy fryzurze objętości, a włosom pożądany skręt. Wśród modeli lokówko-suszarek znajdziemy także te z wymiennymi szczotkami, które pozwolą na stworzenie wielu rożnych stylizacji.

Prostownica

Jest z kolei urządzeniem, dzięki któremu uzyskamy efekt idealnie prostych, lśniących włosów. Sprzęt taki jest bardzo prosty w użyciu i daje natychmiastowy efekt – za jego pomocą wyrównamy odstające czy powywijane kosmyki włosów. Prostownica będzie też przydatna podczas kręcenia loków – z powodzeniem zastąpi więc lokówkę, szczególnie jeśli rzadko po nią sięgamy. Niektóre model prostownic zostały także specjalnie przystosowane do wykonywania loków – odpowiadają za to np. zaokrąglone płytki bądź specjalne wkładki na obudowie urządzenia, jakie zastosowano np. w jednym z modeli marki Bosch.

Wśród sprzętów, które pomogą nam w stylizacji włosów, znajdują się również termoloki (termowałki) czy karbownice. Jednak tradycyjne prostownica czy lokówka z powodzeniem wystarczy, by codziennie wyglądać tak, jak sobie wymarzymy. Pamiętajmy również o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów– ułatwią one osiągnięcie zamierzonego efektu, utrwalą fryzurę, jednocześnie zabezpieczając włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Artykuł sponsorowany

Share