Dopasuj zestaw wypoczynkowy do swoich potrzeb – praktyczne porady

Zestaw wypoczynkowy powinien być dopasowany przede wszystkim do Twoich potrzeb, a także do wystroju wnętrza. Aby dokonać właściwego wyboru, warto przed zakupem kanapy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję i zdecydować, czy wybierasz reprezentacyjną sofę, funkcjonalny narożnik czy może dużą, wygodą kanapę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jaki mebel wybrać.

Jaką funkcję w Twoim salonie pełni zestaw wypoczynkowy?

Jak to jaką? Kanapa ma przecież służyć do odpoczynku! Owszem, w zdecydowanej ilości przypadków, jest to prawda. Powinieneś jednak zrobić rachunek sumienia i zastanowić się, ile czasu w tygodniu lub weekendy spędzasz na kanapie. Czy czytasz na niej książki? A może oglądasz filmy i seriale? Czy Twoja rodzina lubi relaksować się na kanapie? Czy wspólnie spędzacie na niej czas, np. grając w gry planszowe lub po prostu rozmawiając? A może zdecydowanie więcej czasu spędzasz np. w jadalni, sypialni i gabinecie, a kanapa pełni wyłącznie funkcję reprezentacyjną?

 

Jeśli kanapa jest jednym z tych mebli w Twoim domu, wokół którego toczy się życie, powinna być ona nie tylko estetyczna, ale także (a może przede wszystkim) wygodna i funkcjonalna. Musi znaleźć się na niej miejsce dla kilku osób, a także powinna być wyposażona w wygodne zagłówki lub poduszki.

Jeśli jednak zestaw wypoczynkowy służy do krótkiego relaksu w ciągu dnia, jeśli lubisz w niedzielę usiąść na kanapie i wypić kawę lub po pracy odpocząć chwilę czytając gazetę, możesz zdecydować się np. na designerską sofę, taką jak sofa Taylor z oferty salonu Miloo Home.

Jak często zapraszasz gości?

Jeśli często zapraszasz do siebie rodzinę i przyjaciół, kanapa powinna nie tylko pomieścić sporą ilość osób, ale także umożliwić swobodną rozmowę. Takie możliwości m.in. narożniki. Dodatkową zaletą są mobilne części, które możesz przesuwać w zależności od potrzeb. Za przykład może posłużyć zestaw wypoczynkowy Set Bolton.

Ponadto, jeśli w Twoim mieszkaniu lub domu nie ma osobnego pomieszczenia na tzw. pokój gościnny, a zdarza się, że Twoi goście u Ciebie nocują, rozsądnym pomysłem będzie zakup rozkładanej kanapy. Dzięki temu jeden mebel będzie mógł pełnić funkcję zarówno sofy, jak i łóżka.

Ile miejsca w salonie możesz przeznaczyć na kanapę?

Wybierając zestaw wypoczynkowy, musisz oczywiście wziąć pod uwagę nie tylko swoje potrzeby, ale także wielkość salonu. Na szczęście, jeśli pokój dzienny nie ma dużych rozmiarów, nie musisz rezygnować z wygodnej i estetycznej kanapy. Rozwiązaniem mogą być rozkładane kanapy dwuosobowe lub trzyosobowe, niewielkie narożniki, a także sofy bez bocznych oparć (lub z niewielkimi oparciami). Nasze propozycje to sofa Snake lub sofa Nicea marki Miloo Home.

Jaki jest styl Twojego salonu?

Zanim zdecydujesz się na zakup sofy lub narożnika, przyjrzyj się swojemu salonowi i zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Kanapa może stać się zarówno integralną częścią wystroju (i pasować do pozostałych mebli, koloru ścian, zasłon czy innych dodatków), jak i elementem, który wyróżnia się na tle pozostałych mebli.

Pamiętaj, że jednym meblem możesz zupełnie zmienić klimat pomieszczenia. Jeśli postawisz na zdecydowany kolor (np. głęboką zieleń, czerwień lub żółć), wystarczy, że pomieszczenie udekorujesz kilkoma dodatkami w tym samym lub podobnym odcieniu. Jeśli jednak wybierzesz bezpieczniejsze rozwiązane (np. beż, brąz czy szarość), będziesz mógł nieco bardziej puścić wodze fantazji przy wyborze pozostałych elementów wystroju.


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ