Czy drewniane meble ogrodowe są lepsze niż aluminiowe?

Meble ogrodowe – te drewniane, a może aluminiowe? No właśnie – sezon tuż, tuż, na co postawić? Oryginalność i ponadczasowość drewna, a może nowoczesność aluminium? Bierzemy pod lupę drewno i aluminium.

Produkty ogrodowe to dość szerokie zagadnienie. Zapewne określenie meble ogrodowe mówi Nam nieco więcej. Są to oczywiście stoły, krzesła i ławy, które pozwalają nam korzystać w pełni z przydomowych ogrodów. Ich wielkość jest w dużej mierze zależna od rozmiarów naszej rodziny i od typów aktywności, jakim poddajemy się w ogrodzie.

Jeśli lubisz jedynie wypić kawę z drugą połówką, poczytać w spokoju książkę – wybierz okrągły stolik i parę wygodnych krzeseł. Jeśli zaś planujesz grillować i spędzać wieczory w większym gronie – altana ogrodowa lub taras muszą być uzbrojone w duży stół z podwójną ławą lub rzędami krzeseł (ewentualnie leżaków).

Meble ogrodowe z drewna

Drewniane meble ogrodowe to klasyka, która nigdy nie nudzi się w zestawieniu z ogrodową roślinnością. Cechują się dobrymi parametrami mechanicznymi i gdy tylko dba się o ich okresową impregnację, służą na lata. W prosty sposób dają się przemalować i dowolnie można je przerabiać, przez co są naturalnym wyborem wśród amatorów realizowania własnych koncepcji artystycznych. Na rynku dostaniemy zarówno drewniane meble ogrodowe z gatunków rodzimych (sosna, świerk, olcha) jak i ściąganych zza granicy (teak, metani, akacja). Drewno jest palne i niezbyt odporne na ścieranie. Jednak radzi sobie w zmiennych warunkach atmosferycznych latami.

Są to także produkty ogrodowe, które można składać i przechowywać w okresie zimowym w garażu lub w piwnicy (w cieple i suchym miejscu). Drewniane stoły, krzesła czy ławki dobrze wplotą się w stylizacje altan i tarasów – nie będą rzucać się w oczy, a przy odrobinie farby szybko wkomponują się w aranżację. Drewniane meble ogrodowe są wdzięczne i urocze, niewiele kosztują i są powszechne, więc nie będzie problemów z zakupieniem elementów do wymiany lub zestawu okucia.Fot. Meble drewniane (Produktyogrodowe.pl/17-drewniane-stoly-krzesla-lawki-ogrodowe)

 

 

Fot. Równie popularne w ostatnich latach meble ogrodowe z palet

Meble ogrodowe z aluminium

Aluminium jest materiałem lekkim, czego nie zawsze można powiedzieć o drewnianych meblach ogrodowych. Meble z aluminium składają się w dowolne konfiguracje, można je w pojedynkę przenieść po całym ogrodzie. Materiał ten nie wymaga żadnych dodatkowych impregnacji, więc nie musimy się obawiać, czy zmienna pogoda nam go osłabi. Aluminium jest odporne na rdzę, nie poddaje się także niszczącemu działaniu promieniowanie słonecznego (czego z kolei nie można powiedzieć o polipropylenie). Aluminiowe krzesła czy stoły są z reguły jednolite i gładkie (nie porowate jak drewno) więc czyszczenie jest dosyć proste.

Są to jednak meble mało wytrzymałe mechanicznie, stosunkowo drogie i mało dostępne na rynku w porównaniu do drewna. Drewniane meble ogrodowe są o tyle lepsze, że nie poddają się wiatrowi i mniej kuszą złodziei. Z obu typów mebli ogrodowych, mimo nowości na rynku, skłaniamy się do sprawdzonych od lat produktów ogrodowych z drewna.

Artykuł sponsorowany

Share