Dzieci na weselu – oczywiście, że tak!

Coraz większe zainteresowanie wśród Par Młodych wzbudza usługa zorganizowania czasu dzieciom podczas uroczystości wesela przez animatorów. Zajmują się pociechami gości przez cały czas trwania szalonych tańców, dbając o komfort ich zabaw. Na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju rozwiązaniu?

Ile będzie dzieci?

Opiekunkę bądź animatora możemy już wynająć przy dwójce dzieci, jednak liczba maluchów warunkuje inne aspekty związane z opieką i nie tylko. Kiedy dzieci będzie więcej, możecie pomyśleć nad zapewnianiem im osobnego stolika – na pewno poczują się docenione! Miło byłoby zorganizować im inne menu. Z pełną swobodą będą mogły smakować przygotowanego dla nich men, dzięki któremu będą swobodnie się czuły, jedząc i rozmawiając Takie udogodnienie zapewnia komfort dorosłym i najmłodszym weselnikom.

childrens-birthday-643313_960_720

 Animator na godziny czy na całą noc?

Jeśli chodzi o aspekt godzinowy, nie ma jednoznacznych instrukcji. Jeśli jesteście w stanie zapewnić dzieciom osobny pokój, gdzie pociechy będą mogły odpocząć po zabawach, to warto w niego zainwestować. Cena takiej kompleksowej obsługi to ok. 1000 zł. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujecie, poinformujcie rodziców, do której godziny ich dzieci będą pod opieką animatorów i o której po dzieci należy się „zgłosić”.

Jakie zabawy dla dzieci przewidujecie na wesele?

Potwierdzenie przyjęcia zaproszenia na wesele, zwłaszcza w przypadku gości z dziećmi ułatwia podejmowanie fakt, że będzie na weselu ktoś, kto zajmie się ich pociechami, dlatego warto podczas wręczania zaproszeń wspomnieć o planie zapewnienia opieki dla dzieci. Ważnym elementem jest też wskazanie, że animatorzy są po to, by zapewnić organizację czasu dzieciom, ale przede wszystkim stworzyć komfort zabawy dorosłych Gości. W praktyce animatorzy proszą rodziców, by Ci nie ingerowali w zabawę dzieci, raczej obserwowali ją z dystansu, jeśli już jest to niezbędne. Jeśli dziecko ma rodzica cały czas przy sobie, ciągle pokazuje, czego się nauczyło, co wybija z rytmu zabawy – dorosłych. Ustalcie zasady działania – lepiej będzie się pracować animatorom, jak i bawić rodzicom!

children-1212758_960_720

 Poznaj animatorów przed weselem!

Warto spotkać się z prowadzącymi animacje dla dzieci przed weselem. Opowiecie o swoich oczekiwaniach, o maluchach. Czy zależy Wam na tym by dzieci bawiły się osobno, czy też były przeplatane z zabawami dla dorosłych? Warto też zdecydować się na zaprezentowanie tego, czego maluchy nauczyły się z animatorem.

Sprawdzone zabawy weselne:

*Ustalając oprawę muzyczną z orkiestrą, możecie ustalić blok muzyczny poświęcony wspólnym tańcom z dziećmi, czyli postarajcie się stworzyć mini playlistę dla dzieci!
* Wielkie okulary, peruki, szale boa, śmieszne czapki warto mieć ze sobą na weselu, po takie gadżety chętnie sięgają dzieci.
* Kolorowe, wielkie lizaki — niewątpliwy atrybut dzieciństwa to wspaniałe tło do wspólnych zdjęć z najmłodszymi.
* Bristole i kredki a najlepiej kreda. Świetnie sprawdza się, udostępnienie dzieciom artystycznego kącika.

120711-N-MM996-033 ADLIYA, Bahrain (July 11, 2012) Sailors assigned to Maritime Civil Affairs Team (MCAT) 105 dance with children at the Regional Institute for Active Learning during a community relations event. MCAT-105 is deployed with Commander, Task Group (CTG) 56.1, which provides maritime security operations and theater security cooperation efforts in the U.S. 5th Fleet area of responsibility. (U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Peter Santini/Released)

Dobrze jest zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Angażując animatora bądź opiekunkę do dzieci, mamy pewność, że dorośli będą mogli dobrze się bawić, a dzieciom nic się nie stanie.
Podczas planowania atrakcji dla dzieci trzeba brać pod uwagę odpowiednią salę na wesele. Dlatego, jeśli nie chcesz martwić się, o idealne miejsce zapraszamy do kontaktu z Hotelem na Błoniach! Czekamy właśnie na Ciebie!

źródło zdjęć: pexels.com, pixabay.com, wikipedia

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Chciałabyś poprawić wygląd swojej pupy bez dużego wysiłku? Dzięki bieliźnie…