Dziennik „Poczuj luksus bycia sobą” autorstwa Patrycji Dorsz vel Drożdż

Czy jesteś dla siebie dobra

Nie każdy z nas dobrze czuje się we własnym ciele. Często brakuje nam pewności siebie i poczucia własnej wartości. Bycie sobą w dzisiejszych czasach, to prawdziwa rzadkość. Większość z nas marzy o tym, aby być kimś innym, lub udaje kogoś kim nie jest. W pewnym momencie czujemy, że chcemy być prawdziwi i bardziej wiarygodni, nie tylko dla innych ale i dla siebie. Jednak nie potrafimy zaakceptować siebie takimi jakimi jesteśmy. Czy istnieje jakiś sposób na to aby, „poczuć luksus bycia sobą„? Nie ma na to złotego środka, ale Patrycja Dorsz vel Drożdż stworzyła unikalny dziennik rozwoju osobistego- który może zainspirować Was do przewartościowania własnego życia oraz do spojrzenia na nie z innej perspektywy.

Poczuj luksus bycia sobą

Dziennik „Poczuj luksus bycia sobą”

To nie jest typowa książka, którą czytasz od deski do deski, która daje Ci gotowe wskazówki na lepsze życie. To dziennik indywidualnego szkolenia. Każda z nas odbierze go inaczej, a dzięki zeszytowi ćwiczeń – na pewno wypełni go w różny sposób. Do lektury „Poczuj luksus bycia sobą”, koniecznie potrzebujecie ołówka, chwile ciszy i dobrej kawy. Do podjęcia działań potrzebne jest Ci tylko (albo aż) 30 dni i kilka chwil każdego dnia. Tu potrzebna jest systematyczność i samozaparcie. Musimy mieć świadomość, że w nasze ręce trafił „dziennik dla każdej kobiety„, który trzeba wykorzystać do najlepszych, własnych celów. Samo już posiadanie go jest pewnego rodzaju motywacją, którą chce się rozwijać. Po 30 dniach jednak nic się nie kończy – przez kolejne tygodnie, możesz powracać do dziennika i sprawdzić jakie zmiany nastąpiły. Książka jest bardzo przejrzysta i estetycznie wykonana. Nie sposób nie wspomnieć o przepięknych ilustracjach, które stworzyła Ilona Celina Rorzkowska-Witowska. Grafiki prezentujące kobiety w subtelny sposób, dodają książce niesamowitego charakteru i wyjątkowej kobiecej atmosfery.

Poczuj luksus bycia sobą

Nie będziemy zdradzać

Nie chce zdradzić Ci, wszystkich rozdziałów książki „Poczuj luksus bycia sobą”. Jestem pewna, że każda kobieta do której trafi jeden egzemplarz -zwróci uwagę na inne ćwiczenia i pomyśli o różnych etapach życia w całkowicie inny sposób. W końcu każda z nas ma inne potrzeby inaczej pokierowało nią życie, ale każda z nas tak samo pobudzi w sobie refleksje. Podczas wypełniania dziennika rozwoju osobistego, moją uwagę zwróciło na prawdę mnóstwo rzeczy. I bez grama wstydu – przyznam, że o nich zapomniałam, lub nie spojrzałam na nie, w taki sposób. Dlatego wybrałam dwa, które opisze poniżej.

Czy jesteś dla siebie dobra?

To pytanie nigdy nie pojawiło się w mojej głowie. Myśl ę , że większość z Was także, nigdy o tym nie pomyślała. Większość kobiet zastanowi się nad tym pytaniem przez dłuższą chwile. Co sprawia, że jesteś szczęśliwa? Co ostatnio zrobiłaś dla siebie? Te i inne pytania zadaje autorka dziennika. Jako kobieta dostrzegła także, coś o czym same wielokrotnie zapominamy. Zwróciła uwagę na czas, który poświęcamy sobie. A patrząc na współczesny świat i nasze życie – większość kobiet niewiele go posiada. Czas to zmienić!

Poczuj luksus bycia sobą

Kobiecoś to dla mnie…?

To ważny element i punkt tego poradnika. Zdaje sobie sprawę, że wiele kobiet w codziennym życiu zapomina o swojej kobiecości. Nie chodzi tutaj o markowe sukienki czy buty, albo o pełen makijaż. Kobiecość powinna być nieodłącznym elementem naszego życia. Nie powinnyśmy o niej zapominać. To ona napędza nas do działania i sprawia, że tylko kobiety potrafią robić kilka rzeczy na raz. A jak wg Ciebie powinien wyglądać symbol kobiecości?

Dlaczego warto mieć dziennik rozwoju osobistego?

W codziennej rutynie, pracy i domowych obowiązkach nie zawsze mamy chwile, aby udać się na indywidualną konsultacje z wykwalifikowanym coachem. Ten dziennik, nam go nie zastąpi – ale może być ciekawym wprowadzeniem do podbudowania własnej wartości, spojrzenia na świat (w końcu) przez własny pryzmat potrzeb i chęci zmian. Jeśli coś nawet w małym stopniu, przyczyni się do naszego rozwoju – to zawsze warto mieć to pod ręką!

O Autorce

Patrycja Dorsz vel Drożdż jest doktorantką na Wydziale Nauk Pedagogicznych DSW, jest także wykładowcą z zakresu komunikacji. Prowadzi indywidualne sesje coachingowe, warsztaty i kursy online. Zajmuje się badaniami z zakresu mediacji i rozwiązywania konfliktów rodzinnych.

Patronat medialny www.feszyn.com

Dziennik do kupienia tutaj: https://instytut-rozwoju-sensivia.eu/produkt/dziennik-rozwoju-osobistego-dla-kobiet/

Kliknij, aby powiększyć zdjecia.

Ewelina Salwuk-Marko

Share