Ekologiczne przetwory z owoców i warzyw – doskonałe źródło witamin i minerałów

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinniśmy spożywać 5 porcji warzyw i owoców. Niestety w praktyce okazuje się, że w sezonie jesienno-zimowym jest to dość trudne. Co więcej, nie każdy produkt tego typu ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie – do upraw często stosuje się bowiem nawozy i pestycydy, które mają poprawić wygląd i rozmiary plonów, a jednocześnie wzbogacają je także w szkodliwe związki chemiczne. W takiej sytuacji warto więc postawić na ekologiczne przetwory. Jest to smaczna, a zarazem bardzo zdrowa propozycja. W dzisiejszym artykule chcemy opowiedzieć Ci o niej nieco więcej.

Dlaczego warto mieć w domu przetwory?

Jak już wspominaliśmy, w okresie jesienno-zimowym dostęp do świeżych owoców i warzyw jest ograniczony. Nadal jednak trzeba dostarczać do organizmu witaminy i minerały. To głównie z tego powodu świeże produkty warto zastąpić przetworami. W tym stanie mogą stać przez dłuższy czas, przy czym nadal pozostają skarbnicą składników odżywczych.

Stawiaj na przetwory ekologiczne

Powszechnie dostępne przetwory często mają w swoim składzie dużą ilość substancji słodzących, konserwantów i zagęstników. Ma to nie tylko przedłużać ich żywotność, ale także polepszać smak – tak, aby klient sięgał po produkt znacznie częściej. W dłuższej perspektywie spożywanie takich przetworów niesie za sobą negatywne skutki dla zdrowia. Właśnie dlatego zaleca się sięgać po jak najmniej przetworzone artykuły, czyli te oznaczone mianem ekologicznych. W tej postaci przetwory mają o wiele wyższą jakość i znacznie lepszy skład. To, że są zdrowe, nie oznacza jednak, że nie są smaczne. Z całą pewnością takie propozycje miło Cię zaskoczą.

Czy ekologiczne przetwory to tylko te zrobione własnoręcznie?

Robienie przetworów to jedna z polskich tradycji kulinarnych. Niestety w obecnym świecie coraz ciężej jest znaleźć na to czas, a jeśli już Ci się uda, to najczęściej nie wiesz, gdzie znaleźć miejsca, w których warzywa i owoce pozbawione są szkodliwych substancji. Czy to oznacza, że należy zrezygnować z marzeń o ekologicznych przetworach i nadal korzystać z tych dostępnych na sklepowych półkach?

Takiej praktyce mówimy stanowcze nie. Wiesz już przecież, że taka dieta nie wpływa zbyt dobrze na Twoje zdrowie. Zdecydowanie lepiej jest zatem skorzystać z oferty sklepu ze zdrową żywnością. Odwiedź np. sklep internetowy https://strefa-zdrowia.eu/. W miejscu tym kompleksowo wyposażysz swoją spiżarnię w tylko i wyłącznie ekologiczne przetwory. Oferta jest naprawdę szeroka. W asortymencie czekają na Ciebie między innymi różnego rodzaju warzywa i owoce pod postacią soków, zakwasów, przecierów itp.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Cenisz sobie wysoką jakość obuwia? Spójrz więc na buty Palladium.…