Fenomen Ewy Chodakowskiej

831a3412bdb0a57c686d5ff4dfa57550,750,470,0,0

Fot. Olivia Konicka

Została okrzyknięta „Trenerką całej Polski”. Na czym polega fenomen Ewy Chodakowskiej? Czym zdołała zaskarbić sobie serca i zaufanie tysięcy Polaków?

Ewa Chodakowska obecnie najsłynniejsza trenerka fitnessu w Polsce. Wśród innych trenerów wyróżnia się tym, że traktuje wszystkich jednakowo, bez względu czy są gwiazdami czy zwykłymi „Kowalskimi”. Codziennie koresponduje ze swoimi fanami na Facebooku, odpisuje na każdego otrzymanego maila oraz udostępnia w internecie filmiki za darmo, aby każdy mógł z nią ćwiczyć. Robi wszystko, żeby nikt nie czuł się przez nią pominięty.

Krótko mówiąc, metodą prowadzenia przez Ewę fitnessu jest, kilka treningów modelujących ciało i pomagających spalić tkankę tłuszczową. Nazwy tych treningów mówią same za siebie: Skalpel (polecany początkującym), Killer, Turbo Spalanie, itd. Jeżeli ćwiczenia są wykonywane regularnie, efekt jest murowany.

7967cw2a

Wszystko zaczęło się od wyjazdu Ewy, na zaproszenie znajomego, do Grecji. Tam poznała swoją miłość Lefterisa Kavoukisa.Lefteris był wtedy znanym trenerem, pracował z najbogatszymi ludźmi w Grecji i prowadził program w telewizji. I tak właśnie dzięki greckiemu przystojniakowi, dwutygodniowe wakacje przerodziły się w dłuższy pobyt. W tym czasie Ewa ukończyła w Atenach Collage sportowy i Akademię Pilatesu. W trakcie nauki podjęła pracę trenera osobistego. Jej głównym celem nie były pieniądze, lecz pomoc ludziom i podzielenie się swoimi umiejętnościami z innymi.

Po dwóch latach pobytu w Grecji Ewa zapragnęła wrócić do Polski. W wywiadzie dla Cosmopolitana powiedziała: „Stwierdziłam, że muszę zrobić rewolucję w polskim świecie fitnessu i zaszczepić Polkom moją pasję”. Jak postanowiła, tak zrobiła. Po kilku miesiącach pobytu w Polsce nagrała kilka DVD z magazynem SHAPE oraz została współprowadzącą programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

9714cw1a

Narzeczony dołączył do niej w sierpniu 2012 roku. Dzięki temu mogą teraz razem mieszkać i pracować. Chodakowska wiedziała, że jej partner odnajdzie się w jej rodzimym kraju, nie pomyliła się. Para prowadzi razem zajęcia w warszawskiej Galerii Fitness, a także warsztaty fitness „Metamorfozy” w całej Polsce. Wspólnie wydali książkę „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”, która jeszcze w przedsprzedaż znalazła się na liście bestsellerów Empiku. Niedługo ruszy również strona Ewy i Lefterisa www.bebio.pl. Będzie się tam znajdować wszystko, co jest związane ze zdrowym stylem życia. Trenerka nagrała także kolejny program ćwiczeń dla SHAPE, ponad to ma jeszcze w planach program dla sieci PLAY. Marzy jej się także, jej własna kolekcja ubrań.

Trenowała kobiety na całym świecie, teraz trenuje Polki. Jej fenomenem jest to, że przede wszystkim motywuje, wspiera, pomaga nie tylko pozbyć się kilogramów, ale także uwierzyć w siebie.

I jak sama mówi: „Skoncentrowałam się na jednej rzeczy i oddałam się jej w stu procentach, to cała tajemnica mojego sukcesu”.

 

Karolina Celak

Źródło zdjęć  www.ewachodakowska.pl oraz http://www.facebook.com/chodakowskaewa

Share