Filtry przepływowe, dlaczego warto zamontować je w swoim domu?

Filtry przepływowe

Woda to absolutna podstawa życia, korzystamy z niej każdego dnia, dlatego zadbaj o jej jakość oraz odpowiednie oczyszczenie. Jak to zrobić? Najlepszym sposobem na podwyższenie jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru są oczywiście różnego rodzaju filtry pod zlew. Lecz od czego zacząć? Filtry przepływowe, dlaczego warto zamontować je w swoim domu? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Filtry do zlewu, które wybrać i na co możesz liczyć? Decyzja należy do ciebie!

Na początku zaznaczmy, że filtr do wody przepływowy niejedno ma imię, ale co to właściwie oznacza? Każdy rodzaj pomoże ci w inny sposób, wszystko uzależnione jest od twoich potrzeb oraz preferencji.

Zacznijmy od podstawowego podziału, czyli filtry przepływowe według zastosowania (cztery rodzaje, szereg możliwości):

a) Filtr węglowy (przede wszystkim poprawia smak, zapach i zabarwienie wody). Dzięki niemu herbata i kawa jaką parzysz nabiera zupełnie innej jakości. Przefiltrowana, krystaliczna woda wydobywa z nich niesamowite aromaty.
b) Filtr żywiczny (chroni urządzenia AGD przed kamieniem, redukuje sole magnezu i wapnia). Dzięki filtrowi żywicznemu w czajniku i garnkach, w których gotujesz wodę będzie o wiele mniej nalotu mineralnego (kamienia). Jest on bardzo przydatny szczególnie w miejscach gdzie woda jest wyjątkowo „twarda”.
c) Filtr polipropylenowy (usuwa zanieczyszczenia takie jak piasek, drobinki rdzy czy żwir). Idealny na działkę lub do miejsc gdzie ujęcie wody jest niefiltrowane. Zanieczyszczenia mechaniczne tego typu bardzo przeszkadzają w korzystaniu z wody i mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie, nawet jeśli tego typu niefiltrowana woda jest przegotowana przed spożyciem.
d) Filtr azotanowy (filtr do wody pod zlew idealny do domków jednorodzinnych, oczyszcza wodę z azotanów oraz metali ciężkich). Taki filtr chroni zdrowie twoje i twojej rodziny przed zatruciem ciężkimi metalami oraz azotanami pochodzącymi z okolicznych pól uprawnych i nieszczelnych szamb. Często te wody przedostają się do wód gruntowych, w których domy jednorodzinne miewają ujęcia wody.

Filtr węglowy

Filtry pod zlew to wsparcie w wielu aspektach, a przecież woda, z której korzystasz, ma bezpośredni wpływ na Twój organizm (przed spożyciem zalecamy przegotować nawet przefiltrowaną wodę). Filtr do wody pod zlew to mały krok, który może znacząco podnieść jakość twojego życia.

Zainteresowany? Filtry do zlewu znajdziesz m.in. na stronie https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-przeplywowe.html. Już dziś zadbaj o komfort swój i swoich najbliższych!

Materiał partnera

#kapitalnebabki
Share