FunFashion no.2 – relacja

W sobotę 12 październik 2013, w wrocławskim klubie ilGusto odbyła się druga edycja FunFashion. Jest to impreza cykliczna, polegająca na prezentacji pokazów mody młodych, zdolnych projektantów. Imprezę poprowadziła znana modelka Ilona Felicjańska.

Na drugiej edycji pokazu, mogliśmy podziwiać  styl glamur, klasykę i elegancję oraz nowoczesne i innowacyjne projekty. Cała impreza odbyła się w małym patio, klubu ilGusto we Wrocławiu. Kameralny pokaz mody, nieduża przestrzeń i wspaniałe projekty – to pomysł organizatorki Beaty Sałek. Cała gala została idealnie zorganizowana i dopracowana, nie zauważyliśmy niedociągnięć, nie było też opóźnień, które bardzo często pojawiają się na tego typu imprezach. Fantastycznie dobrani projektanci i rewelacyjna muzyka. Śliczne modelki, szczególnie Marcelina.  Doborowe towarzystwo i szampan. Oby więcej takich imprez we Wrocławiu!

1385624_575095955870812_956737775_n

Między pokazami wystąpiła piosenkarka Joanna Kwaśnik, która podbiła serce publiczności popularnymi coverami i swoimi piosenkami.

Pokaz rozpoczęła marka Fu-Ku. Linda Parys oraz Agnieszka Jarosz zaprojektowały, kobiece fraki na przekór ogólnym przekonaniom, iż frak jest elegancki i stworzony tylko dla mężczyzn. Fraki od Fu-Ku to sportowa elegancja. Projekty dostępne są w Galerii na Czystej we Wrocławiu. Młode projektantki, zapowiadają że to nie koniec, a dopiero początek ich przygody z frakami.

Marka Black Rooster zaprezentowała torby oraz t-shirty z zabawnymi i kontrowersyjnymi hasłami. Napisy zaczerpnięte są z literatury, muzyki czy z popularnych powiedzonek współczesnej młodzieży.

funfashion

Premierę mała najnowsza kolekcja projektantki Katarzyny Rusak-Sareckiej, która tworzy pod własnym imieniem i nazwiskiem. Tworzy  fenomenalną biżuterię z zamka. W jej kolacjach odnajdziemy kolie, kolczyki czy bransoletki. Tym razem, mogliśmy podziwiać kamizelki ozdobione w różne dodatki wykonane z zamka błyskawicznego. Wpadła nam w oko kamizelka w żołnierskim stylu.

DNA Art & Fashion to wrocławski butik. Projektantki zaprezentowały najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2013. Na pokazie mogliśmy podziwiać sportowe i klasyczne połączenie. Nam najbardziej spodobał się długi szary płaszcz i spódnica z tiulu.

Gavel – tego projektanta nie mogło zabraknąć.  Młody projektant zaprezentował najnowszą kolekcję Butterfly Skull z ekskluzywnej, włoskiej skóry. Bardzo kobiece i seksowne kroje spódnic oraz t-sherty z charakterystycznymi czaszkami. Nie zabrakło kołnierza z piór, który wg nas jest charakterystycznym elementem pokazów Gavela.

funfashion2

Le Blakk – to wrocławska marka, projektantki Katarzyny Hubers. Projektantka zawsze w swoich kolekcjach prezentuje elegancje, klasę i dopracowany styl. Podziwialiśmy długie suknie z koronką na plecach oraz najnowszą kolekcję  inspirowana baletem”Jezioro Łabędzie” Czajkowskiego i filmem „Black Swan” z  aktorką Natalie Portman. Specjalnie dla tej kolekcji kompozytor Yossarian Malewski napisał muzykę. Utwór ten znajdzie się na charytatywnej płycie przygotowywanej przez Le Blakk Cafe, zatytułowanej Music 4 Music, z której cały dochód pójdzie na stypendia dla uzdolnionych muzycznie biednych dzieci. Muzyki tej możecie posłuchać TUTAJ

Podsumowując cały pokaz najbardziej spodobały nam się kamizelki od Katarzyny Rusak-Sareckiej, fraki od Fu-Ku, skórzane spódnice od Gavla, oraz długa, czarna koronowa suknia od Le Blakk.

Ewelina Salwuk-Marko

Fot. www.wroclaw.naszemiasto.pl

Share