Gdzie zaopatrywać swój butik?

Myślisz o prowadzeniu swojego butiku, ale nie wiesz gdzie się zaopatrywać w ubrania? A może już od dawna posiadasz sklep, jednak z powodu mało atrakcyjnego towaru twoja sprzedaż spadła? W niniejszym artykule podpowiemy, skąd pozyskiwać towar oraz jak stać się liczącą na rynku marką.

Prowadzenie działalności związanej z branżą odzieżową nie jest proste. Zmieniające się trendy sprawiają, że musimy nadążać za modą. W przeciwnym razie nie będziemy wiedzieć w jakiego rodzaju produkty się zaopatrzyć i co zainteresuje naszych obecnych bądź nowych klientów. Dlatego ważne jest, by nieustannie urozmaicać ofertę, dopasowywać asortyment do różnych grup wiekowych oraz znać potrzeby każdej z nich. Znalezienie odpowiedniej hurtowni może nam nieco ułatwić to zadanie. Dzięki niej, podążanie za najnowszymi trendami w stylizacji stanie się prostsze, a my będziemy mogli zająć się prowadzeniem interesu.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając hurtownię oraz producenta?

Jeżeli chcemy stworzyć butik, który będzie przynosił satysfakcjonujące dochody, musimy wziąć pod uwagę kilka kryteriów wyboru; jakość oferowanych ubrań, cenę skupu oraz detaliczną (sprzedażowa), a także atrakcyjność odzieży dla klienta (czy podąża za obecnymi trendami). Często zdarza się tak, że zwraca się uwagę wyłącznie na koszt nabycia ubrań w hurtowni, a pozostałe aspekty są ignorowane. To duży błąd: jeżeli nasze ubrania nie będą dobrej jakości, a przy tym atrakcyjne dla klientów, to po prostu nie będą nas oni odwiedzać. Dlatego warto poświęcić chwilę i dobrze wybrać dostawcę ubrań, bo to w głównej mierze od niego zależy nasz sukces.

Jeżeli wciąż nie masz pomysłu kogo wybrać, zajrzyj na stronę: i przekonaj się czy odpowiada ci dostępny asortyment oraz warunki współpracy.

Co jeszcze oferuje nam dobry dostawca odzieży?

Już na samym początku prowadzenia butiku warto wybrać hurtownię czy producenta ubrań, ponieważ wyręczy on nas z trudu jakim jest ciągłe śledzenie nowinek modowych. To duża korzyść, bo innych obowiązków biznesowych nie brakuje; zamówienia, rachunki, sprawy urzędowe czy kontrolowanie zatrudnionych pracowników sprawiają, że nie zostaje nam zbyt wiele czasu wolnego. Dlatego warto choć w kilku kwestiach dać się wyręczyć. Dobry dostawca wie, jakie są obowiązujące trendy i zatroszczy się o to, żeby nasz butik był zaopatrywany w najwyższej jakości ubrania.

Skąd najlepiej sprowadzać odzież?

Ważną kwestię stanowi też to, skąd dana odzież jest sprowadzana. Obecnie, wiele sklepów zalewanych jest tanimi podróbkami ubrań, które szybko się niszczą, a nierzadko już na wieszaku nie prezentują się najlepiej. Dlatego upewnijmy się, czy nasz dostawca sprowadza ubrania z Europy, czy wątpliwej jakości odzież z Azji Południowo-Wschodniej.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ekskluzywna marka RETRO MILANO ogłosiła casting i szuka ambasadorek, które…