Geometryczne wzory we wnętrzach

Piękne mieszkanie to duma właściciela szczególnie, jeśli prowadzi bujne życie towarzyskie i często zaprasza gości. Odpowiedni wystrój wnętrza podkreśli jego charakter, a być może stanie się również odbiciem charakteru jego posiadacza. Wprowadzenie odważnych dodatków to świetny pomysł na dodanie wnętrzu dynamiki. Jak jednak zrobić to z głową, aby całość nie stała się zbyt chaotyczna i przytłaczająca? A co powiesz na geometryczne wzory we wnętrzach?

Jak umiejętnie wprowadzić we wnętrzu odważne dodatki?

Przed przystąpieniem do urządzania mieszkania wielu z nas szuka inspiracji w Internecie. Przeglądamy więc strony na których znajdują się najciekawsze propozycje wystroju w poszukiwaniu czegoś, co zwróciłoby naszą uwagę. Najciekawsze mieszkania ze zdjęć zachwycają czystą, minimalistyczną formą w której wszystko łączy się w całość. Dlaczego? Ponieważ ich projektanci wiedzą w jaki sposób wyeksponować wyraziste dodatki, aby nie zdominowały wnętrza, a jedynie je uszlachetniły. Zdradzamy kilka tajników, dzięki którym dowiesz się w jaki sposób umiejętnie zastosować geometryczne wzory we wnętrzach.

Dostosuj powierzchnię wzorów do pomieszczenia

Aby wprowadzić geometryczny element nie musisz od razu pokrywać nim wszystkich ścian. Jeżeli więc masz zamiar wykorzystać wzór na większej powierzchni to najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie się do jej części, np. do jednej ściany w pomieszczeniu. W takim przypadku zastosuj wzór również w akcesoriach, aby ściana nie ,,wybijała” się zbytnio na tle całego wnętrza.

Zastosuj geometryczne wzory w dodatkach

Jeżeli masz ochotę na graficzny element nie musisz od razu wykorzystywać go na ścianie. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie tego typu elementów w dodatkach. Poduszki, zasłony czy dywany z geometrycznymi wzorami świetnie ożywią pomieszczenie i pomogą ci uniknąć wrażenia ,,przesytu”.

Dobierz odpowiednią kolorystykę

Geometryczne wzory już same w sobie są bardzo wyraziste. Jeżeli więc zdecydujesz się na odważną kolorystykę całość może wydać się zbyt krzykliwa. Najbardziej popularnym zestawieniem jest połączenie bieli z czernią. Na rynku pojawiają się jednak również dodatki w pastelowych odcieniach, jak np. dywany z geometrycznymi wzorami w przytulnych beżach czy spokojnych błękitach. Jeżeli więc podoba ci się ten trend, ale boisz się, że przesadzisz z wystrojem to pastele mogą okazać się dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

Określ na jakim efekcie ci zależy

Elementy geometryczne kojarzą się głównie ze stylem nowojorskim, który łączy w sobie nowoczesność z nieco ekstrawaganckim, industrialnym podejściem do projektowania wnętrz. Zanim przystąpisz do wybierania tapet i dodatków zastanów się dokładnie o jaki efekt ci chodzi. Być może industrialne wnętrza nie przekonują cię swoją surowością, a biało-czarny design odstrasza cię swoją ,,sterylnością”. W takim przypadku postaw na kolorystykę, która bardziej koresponduje z twoją osobowością. Pamiętaj jednak, że…

…co za dużo to niezdrowo!

Jeżeli więc planowałeś, że w jednym wnętrzu umieścisz tapety, zasłony oraz dywany z geometrycznymi wzorami w czterech różnych kolorach to musimy cię zmartwić – przy tak wyrazistych akcentach należy znać umiar. Wybierz więc jeden z powyższych elementów, a kolejne wzory wprowadzaj pod postacią mniejszych akcentów takich jak wazony, poduszki czy ramki na zdjęcia.

Shopconnector.pl – kody rabatowe i promocje do sklepów internetowych

Share