Gniazdka i przełączniki – liczy się trwałość

gniazdko elektryczne

Wybór osprzętu elektroinstalacyjnego to zwykle wybór na lata. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie gniazdek i przełączników elektrycznych, aby po montażu nie stawać w obliczu konieczności wymiany ich za każdym razem, kiedy chcemy odświeżyć mieszkanie?

Solidne wykonanie i dobre materiały

Przełączniki i gniazdka elektryczne wykonane są z tworzyw sztucznych. Niestety nie w każdym przypadku z tych naprawdę twardych i trwałych. Dlatego właśnie w przypadku tańszych modeli dość szybko mamy do czynienia ze zużyciem, czy zarysowaniami. Czasem producenci oszczędzając na materiale silą się na oryginalne, ozdobne wzornictwo. Skutek wyboru takiego osprzętu jest taki, że musimy wymieniać gniazdka i przełączniki za każdym razem, kiedy odświeżamy mieszkanie. Czasem nawet częściej, kiedy pojawiają się problemy z utrzymaniem przełączników w czystości. Warto postawić na producentów, dla których priorytetem jest solidny materiał i uniwersalne wzornictwo, takich jak Berker i popularna seria osprzętu Berker Kwadrat

Berker B. Kwadrat – postaw solidność i styl

Przełączniki i gniazdka omawianej marki są wykonane z duroplastu. Jest to tworzywo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne – również na zarysowania. Dzięki temu przełączniki Berker zachowują swoje walory estetyczne nawet przy intensywnym użytkowaniu. Właśnie dlatego są częstym wyborem przy montażu instalacji w obiektach takich jak biura, czy zakłady pracy.
Ich wzornictwo jest uniwersalne i ponadczasowe. Pasują do każdej aranżacji i nie stanowią nieprzyjemnego zgrzytu w żadnym wnętrzu. Również dzięki możliwości wyboru odpowiedniego odcienia, spośród kilku dostępnych.
Zaletą tych gniazdek i przełączników jest również łatwość utrzymania ich w czystości. Jak wiadomo klawisze przełączników są dotykane wielokrotnie przez różne osoby. Po prostu się brudzą, co z czasem jest bardzo widoczne. W przypadku gniazdek serii Berker B. Kwadrat ogromnym atutem jest możliwość ich bezpiecznego i skutecznego utrzymania w czystości bez konieczności demontażu.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze