Co gorsze? Remont czy sprzątanie?

Myśl o remoncie przyprawia o mdłości. Jeszcze się nie zaczął, a ty już wiesz, że będzie trwał, trwał i trwał, a później? Później będzie trwało sprzątanie. Najgorszy będzie zalegający wszędzie kurz, i ty sama w tym wszystkim….

Najważniejszy jest plan. Plan jest dobry na wszystko, na remont i wielkie sprzątanie również. Punktem pierwszym planu jest sprzęt. Najpierw zaopatrzenie w dobry sprzęt i środki czystości. Mopy, ściereczki powinny być dobrej jakości. Dlaczego? Bo po wielkim remoncie posłużą ci jeszcze przez długi czas. A przede wszystkim dlatego, że im lepszy sprzęt, tym mniej wysiłku włożysz w szorowanie powierzchni. Pomyśl nad dobrym mopem paskowym z dobrą wyciskarką.

Dobry plan to podstawa

Remont to tynkowanie, szlifowanie ścian czy prace malarskie. Do tego dochodzą regipsy i inne rzeczy. Pojawia się mnóstwo kurzu, który dociera nawet w miejsca, które próbowałaś przed nim chronić. Do tego mnóstwo zacieków po kleju, farbie, gruntach. Pracownicy, wykonujący remont roznoszą po całym mieszkaniu gładzie i tynki a butach, krusząc nim niemiłosiernie. Każdy odkurzacz na czymś takim polegnie. Pamiętaj, że sprząta się zawsze od góry do dołu. Czyszcząc górne poziomy pozwalasz, aby zgromadzony na nich kurz opada na dół. Zacznij więc od lamp, ścian, mebli i okien. Podłogi zostaw na sam koniec. Pamiętaj też, że kurzu nie powinno się moczyć, bo zamiast go usunąć, rozmażesz go na całej powierzchni. Kurz trzeba najpierw trzeba go usunąć na sucho, a dopiero póxniej zmywać powierchnie wodą. Usunąłeś kurz ze ścian, żyrandoli? Czas na okna, parapety, futryny drzwi i listwy przypodłogowe.

Usuwaj kurz na sucho, na wodę przyjdzie czas później

Meble czyścisz za pomocą suchej ścierki, najlepiej z mikrowłókien, taką, która ma właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu kurz nie wzbije się w powietrze i nie osiądzie na meblach ponownie.

Na samym końcu sprzątaj podłogi. Szczotką usuń nadmiar pyłu z podłoża. Do sprzątania podłóg używaj tylko sprzętu i produktów chemicznych dedykowanych dla takich powierzchni. Szczotki powinny mieć odpowiedni kształt, włosie, dzięki którym uda ci się ogarnąć każdy zakamarek. Uważaj, aby nie obijać nowych ścian podczas zamiatania. Później umyj podłogi.

malowanie

Możesz sobie ulżyć, a jakże…

Zawsze możesz też skorzystać z pomocy firmy, zajmującej się sprzątaniem. Na rynku,zwłaszcza w większych miastach znajdziesz bogatą ofertę firm, które specjalizują się w sprzątaniu mieszkań i domów. To dobre rozwiązanie, które zdejmuje z ciebie ciężar zrobienia porządków w mieszkaniu. Pracownicy takiej firmy dosyć szybko uporają się z takim problemem, jak posprzątanie mieszkania nawet po remoncie. Mają doświadczenie i tym się zajmują na co dzień. A to procentuje.

Tylko, że w życiu nie ma nic za darmo, więc taka firma za swoje usługi każe sobie zapłacić, a stawki bywają różne. Nie możesz, podczas wybierania oferty firmy, kierować się tylko i wyłącznie ceną. Poszukaj oferty sprawdzonej, dowiedz się, co znajduje się w pakiecie, a czego nie ma. Porównaj ceny podobnych pakietów. Wtedy dopiero będziesz miała rozeznanie w tym, co oferuje dana firma.

Masz wybór. Możesz uprać się z porządkami sama. Włożyć w sprzątanie domu trochę wysiłku i zalec później z satysfakcją na kanapie z herbatą w ręku. Możesz też wybrać firmę, która odwala brudną robotę za ciebie, a ty w czystym i pachnącym domu … możesz zalec na kanapie z filiżanką herbaty w ręku.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę DAWserwis z Krakowa oferującą usługi sprzątania na terenie Krakowa: sprzatanie-krakow.pl
Share