Haft diamentowy kreatywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu

Haft diamentowy

W dzisiejszych czasach ludzie są przeładowani bodźcami. Wszędzie ekrany, hałasy, światła nie pozwalają odpocząć naszemu organizmowi. Dlatego wiele osób poszukuje kreatywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu, z dala od urządzeń elektronicznych. Szczególnie nadaje się do tego wszelkiego rodzaju rękodzieło. Jednym z zyskujących w ostatnim czasie zajęć jest haft diamentowy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co to jest haft diamentowy (diamond painting)?
  • jak wygląda diamentowa mozaika?
  • jak wykorzystać nasze rękodzieło

Czym jest haft diamentowy (diamond painting)?

Haft diamentowy to rękodzieło polegające na tworzeniu obrazów przy pomocy małych kryształków układanych w mozaikę. Kryształki w różnych kolorach są układane według przygotowanego wcześniej wzoru na specjalnie przygotowanej macie ze specjalną warstwą kleju. Ponieważ na macie przedstawiony jest gotowy wzór naszego obrazu, ułożenie całości nie jest skomplikowane, a jego czasochłonność zależy tylko od wielkości i liczbie elementów.

Jak wygląda mozaika diamentowa?

Mozaika diamentowa może przedstawiać praktycznie każdy możliwy wzór. Różne są tylko kolory diamentów i rozmiar płótna, które mamy wypełnić. W zestawie znajduje się schemat na płótnie rozpięty na drewnianej ramie, specjalny aplikator oraz kolorowe kryształki. Aby uzyskać efekt końcowy wystarczy nanosić aplikatorem diamenciki na warstwę klejącą płótna zgodnie z oznaczeniami. 

Tworzenie obrazu jest bardzo proste. Technika uzupełniania obrazu przypomina popularne w ostatnim czasie malowanie po numerach – tylko w tym wypadku zamiast farb mamy kolorowe kryształki. Dlatego też taki sposób spędzania wolnego czasu może spełnić oczekiwania każdego, kto poszukuje spokojnej, ale kreatywnej rozrywki.

Diamentowa mozaika – twój wymarzony trójwymiarowy obraz

Mnogość wzorów diamentowej mozaiki jest w zasadzie nieograniczona (wystarczy sprawdzić np. na stronie Haft diamentowy Artimento). Mamy do wyboru krajobrazy, portrety, obrazy abstrakcyjne, zwierzęta, znane budowle. Każdy znajdzie coś dla siebie. W dodatku cena jest bardzo przystępna, więc możemy wybrać coś odpowiedniego na naszą kieszeń. Diamentowa mozaika to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale też wspaniała dekoracja na ścianę. Jest to również oryginalny pomysł na prezent dla naszego znajomego, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jeżeli obdarowywana przez nas osoba nie ma cierpliwości do takich rzeczy, zawsze możemy jej sprezentować obraz już ułożony. Czas, jaki włożyliśmy w stworzenie gotowego dzieła haftem diamentowym na pewno zostanie przez bliską nam osobę doceniony.

Artykuł sponsorowany

Share