Herkules pomógł – Hollywoodzka  aukcja na rzecz wrocławskiej fundacji ” Kairos”

Karolina Szymczak, międzynarodowa modelka i aktorka zorganizowała  10 lutego w Warszawie aukcję na rzecz podopiecznych wrocławskiej fundacji „Kairos”. Fundacja zajmuje się organizacją edukacji pozaszkolnej dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Szczególnymi gośćmi wydarzenia były dzieci z klubu środowiskowego ”Poznaj swój talent” z Sołtysowic, prowadzonego przez fundację.
Dzieci zwiedziły wcześniej na zaproszenie firmy Samsung Centrum Nauki Kopernik, było to dla nich niezapomniane przeżycie. Noclegi podopiecznych w centrum Warszawy sfinansowała wrocławska firma Intert Sp. z o.o.  „Wizyta w Warszawie i jest dla dzieci wielką atrakcją, szczególnie ważny jest dla nas edukacyjny walor pobytu, ponieważ jednym z celów naszej fundacji  jest nauka przez zabawę” – zauważa Roman Rybotycki Prezes Fundacji Kairos.

Wieczorem w restauracji „Ale Gloria” odbyła się aukcja oryginalnego scenariusza hollywoodzkiej superprodukcji „Herkules”. Wyreżyserował ją  Brett Ratner, a podpisy całej ekipy podniosły jego wartość kolekcjonerską. Zlicytowano również zdjęcie Dwayne’a Johnsona – gwiazdy filmu z autografem. W produkcji zagrała również Karolina Szymaczak, była tam matką herosa. Gospodyni wieczoru wspólnie z Jerzym Kryszakiem poprowadziła aukcję. Wydarzenie uświetniła swoim występem zjawiskowa Aleksandra Gintrowska, która zaśpiewała również z Zuzią Ogonowską, podopieczną klubu akompaniowała Malwina Misiak na akordeonie. Imprezę poprowadził bardzo profesjonalnie Marcin Cejrowski.
Podczas licytacji pozyskano ponad dziesięć tysięcy złotych, które w całości zostały przekazane na konto fundacji. Szczególne wyrazy podziękowania należą się firmie „Bodzio” oraz restauracji Magdy Gessler „Ale Gloria” za zasponsorowanie wydarzenia. Bohaterką i inicjatorką imprezy jest jednak przede wszystkim wrażliwa i piękna aktorka – Karolina Szymczak, która tak komentowała wydarzenie „Wolontariat w krajach zachodnich jest obowiązkową częścią edukacji młodego pokolenia. Jeśli czujemy się nowoczesnymi Europejczykami warto promować postawy prospołeczne. Dla mnie pomoc innym, słabszym jest obowiązkiem ale jak wskazują efekty dzisiejszej aukcji Polacy mają otwarte serca i portfele dla uczciwych i cennych inicjatyw pozarządowych. Ja podpisuję pod mottem fundacji pomagamy z przyjemnością” Szczególną atrakcją dla dzieci były obecne na aukcji gwiazdy. Wspaniała Urszula Dudziak, która wylosowała nagrodę w loterii fantowej zaśpiewała krótko a capella  czym zdobyła sobie aplauz publiczności. Wypatrzyliśmy również na sali Grażynę Wolszczak, Matyldę Damięcką oraz wielu innych. Mali goście podczas imprezy  się bardzo swobodnie robili sobie zdjęcia i zbierali autografy.

SPONSORZY

SPONSOR GŁOWNY IMPREZY FABRYKA MEBLI BODZIO I RESTAURACJA ALE GLORIA

PARTNERZY LOTERII

HOTEL JELENIA STRUGA K. KARPACZA

SHALL WE

PM SHOOTER

DAWID WOLIŃSKI

EKO MIKO

 

PROT JARMUSZKIEWICZ

CHIC CHIC

MEOU HAUS

 

PARTNERZY PRODUKCJI IMPREZY

 

WINO LAND

XL ENERGY DRINK

REGINA PURPUREA FUNDUS

LAURELLE

EBK AGENCJA REKLAMOWA MAREK DOBROWOLSKI

AGENCJA ARS COMMUNCATION

HUBERT DRABIK

EWA PADEREWSKA

SEBASTIAN MIKOŁAJCZAK

GRAŻYNA DYL   ĄG

BARTEK WEJMAN

MARCIN ŁAGOCKI

JAROSLAW BOLIŃSKI

 

W CIĄGU DNIA ATRAKCJE PODOPIECZNYM FUNDACJI ZAPEWNIŁA  FIRMA SAMSUNG ORGANIZUJĄC ZWIEDZANIE CENTRUM NAUKI KOPERNIKA

 

 

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wzruszająca historia chińskiej dziewczynki, która zna prawdę o swoim ojcu.