Idealne paznokcie w 3 krokach

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak ważne jest, aby były zadbane i jedwabiście gładkie. Dodatkowo perfekcyjnie wykonany manicure może sprawić, że wyglądamy i czujemy się atrakcyjnie. Jednak wiele kobiet ma sporo problemów z dbaniem o dłonie, a przede wszystkim wykonaniem manicure’u i dobraniem odpowiedniego lakieru do paznokci. Jeśli nie chcesz, aby pazurki i dłonie były wciąż Twoim kompleksem, dowiedz się jak w trzech krokach o nie zadbać. Jakie są idealne paznokcie?

1. Pielęgnacja

Już na drugi dzień po malowaniu paznokci lakier odpryskuje i powstają nieatrakcyjne wypustki? To znak, że Twoje paznokcie są suche i łamliwe. Na takiej płytce paznokcie lakier nigdy nie będzie utrzymywał się długo. Pamiętaj, że podstawą manicure’u jest właściwa pielęgnacja. Jeśli Twoje paznokcie mają tendencję do wyginania czy łamania, konieczna będzie aplikacja odżywki z wapnem oraz kreatyną. Przydatny będzie również utwardzacz do paznokci. Najlepiej malować nim paznokcie przed każdorazowym nałożeniem lakieru. Aby paznokcie były twarde i mocne istotna jest także odpowiednia dieta – mnóstwo witamin i minerałów, takich jak magnes lub żelazo wzmocni nawet najsłabsze paznokcie. Dobrym sposobem pielęgnacji paznokcie jest także codzienne kremowanie płytki paznokcia. Jeśli Twoim problemem są łamliwe paznokcie stosuj utwardzacz, który w swym składzie zawiera akryl i nylon. Metalowy pilniczek zastąp szklanym i piłuj paznokcie w jedną stronę

2. Przygotowanie

Aby ładnie pomalować paznokcie muszą być one dobrze do tego przygotowane. Po pierwsze muszą być suche i czyste. Do zmycia poprzedniego lakieru użyj zmywacza bez acetonowego, wzbogaconego w odżywczy olejek i witaminy. Następnie przygotuj miseczkę z ciepłą wodą oraz mydłem, możesz także dodać kilka kropel cytryny, aby rozjaśnić dłonie. Wymocz paznokcie, dzięki temu zmiękczysz skórki i z łatwością odsuniesz je drewnianym patyczkiem. Zaopatrz się w zestaw do manicure, dzięki któremu z łatwością wykonasz tego typu czynności. Możesz także wyciąć skórki cążkami, jednak to przyspiesza ich wyrastanie. Następna czynność to piłowanie i polerowanie. Sposób piłowanie jest uzależniony od kształtu paznokci. Jeśli masz małe dłonie i kwadratowe paznokcie, lepiej prezentuje się dłuższa płytka. Wskazany będzie kształt migdała, czyli dość mocne zaokrąglenie na końcu paznokcia. Optycznie wydłuży to palce. Jeśli jednak Twoje palce są długie, najładniej będą wyglądać krótkie paznokcie spiłowane na kształt prostokąta. Paznokcie wypolerujesz specjalną polerką, również znajdującą się w zestawie do manicure. Jednak jeśli Twoje paznokcie są miękkie i cienkie powinnaś pominąć ten element manicure.

3. Perfekcyjne malowanie paznokci

Kiedy paznokcie są już odpowiednio przygotowane, można przejść do malowania. Na początku wybierz kolor lakieru. Jak dobierać lakiery do paznokci? Na małych paznokciach lepiej będą prezentować się jasne barwy – perłowe, różowe lub beżowe. Na większych płytkach z powodzeniem możesz wybrać ciemniejsze i bardziej intensywne kolory. Oczywiście dobór koloru jest uzależniony również od okazji bądź obowiązujących trendów. Najlepsze lakiery do paznokci, to takie które nie tylko nadają pięknego koloru, ale także wzmacniają paznokcie. Tego typu lakiery proponuje firma Maybelline: http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/paznokcie/lakiery-do-paznokci/super-stay-7-days.aspx. Jest to seria która pozwoli wykonać profesjonalny manicure. Produkty Super Stay 7 Days są trwałe i odporne na uszkodzenia. Na początku nałóż bazę, następnie pomaluj je lakierem jednym krótkim ruchem pędzelka. Między nakładaniem poszczególnych warstw trzeba odczekać aż wcześniejsza wyschnie. Czas twardnienia lakieru może potrwać nawet około godziny. Dzięki zastosowaniu najlepszych lakierów od Maybelline Twój manicure będzie wyglądał jak po wyjściu z salonu nawet do 7 dni! Nareszcie będziesz mogła dumnie prezentować swoje dłonie.

artykuł sponsorowany

Share