Idealne perfumy na Dzień Matki. Poznaj nasze propozycje dla mamy w każdym wieku!

Z jakiego prezentu ucieszy się prawie każda mama? Oczywiście z flakonu pięknie pachnących perfum. Dzień Matki to wspaniała okazja do podarowania mamie upominku w postaci perfum. Szukając tych idealnych, najczęściej zwracamy uwagę na osobowość, wykonywany zawód lub modę. Tymczasem równie istotny jest wiek obdarowywanej kobiety. Zobacz nasz przewodnik przygotowany z Ambasadą Zapachu!

Perfumy oraz odpowiedniki perfum mogą być wspaniałym dopełnieniem makijażu i ubioru każdej kobiety. Podkreślają styl, charakter i eksponują cechy charakteru. Przecież zapach ma istotny wpływ na nasze samopoczucie oraz postrzeganie nas przez otoczenie, dlatego wybór idealnych perfum na prezent dla mamy to nie lada wyzwanie.

Młoda mama 25-30+

Nasze zestawienie rozpoczynamy od propozycji perfum dla młodej mamy, dla której Dzień Matki jest nowym i wyjątkowym świętem. Najczęściej to mąż sprawi jej prezent, ale może też wyjątkowy zapach podarować sobie sama. Świeżo upieczona mama ma prawo czuć się pięknie i nie musi zupełnie rezygnować ze swoich ulubionych zapachów. Ważne, by nie były one zbyt ciężkie, gdyż mogłyby zagrozić bezpieczeństwu dziecka i wywołać reakcję alergiczną. Subtelne, lekkie i orzeźwiające nuty znajdziemy m.in. w La vie est belle od Lancôme, Bright Crystal od Versace oraz w L’eau d’issey woman od Issey Miyake.

Dostępne w AMBASADA ZAPACHU https://ambasadazapachu.pl/produkt/136/

Mama zmysłowa i pewna siebie 40+

Dobór zapachu w przypadku mamy nieco starszej wygląda inaczej. Czterdziestoletnia mama to kobieta z ustabilizowaną sytuacją życiową, realizująca swoje pasje, spełniająca się zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Mama w średnim wieku ceni sobie przede wszystkim zmysłowość i elegancję, chce czuć się wyjątkowo. Takie też powinny być jej perfumy. Idealnie sprawdzą się zapachy lżejsze, mniej słodkie, za to orzeźwiające, a nawet orientalne. Perfumy, dzięki którym mama poczuje się wyjątkowo to: Coco Mademoiselle od Chanel, Good Girl od Caroliny Hererry oraz Black Opium od YSL.

Dostępne w AMBASADA ZAPACHU https://ambasadazapachu.pl/produkt/166/

Mama dojrzała 50+ z wyrobionym gustem i smakiem

Kobieta po pięćdziesiątce zetknęła się już z wieloma zapachami i najczęściej ma swoje preferencje zapachowe. Przez lata wyrobiła sobie gust oraz smak i często wybiera konkretne zapachy, które przywołują pozytywne wspomnienia. Dojrzałą mamę zachwycą zapachy eleganckie, wytworne i nieco ostrzejsze, które podkreślą jej klasę i doświadczenie życiowe. Na uwagę zasługują zarówno mocne, orientalne zapachy, jak i kompozycje kwiatowe i ziołowe. Świetny wybór to m.in.: Coco Mademoiselle od Chanel, Venezia od L. Biagiotti, Angel od Thierry’ego Mugler’a, a także zapach Gabrieli Sabatini.

Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie tak dawno Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła cele milenijne. Teraz…