Nowy portal pomaga wprowadzić cele zrównoważonego rozwoju w życie

Nie tak dawno Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła cele milenijne. Teraz widzimy związane z nimi hasła praktycznie na każdym kroku. I pomimo tego, że liczba osób zainteresowanych ekologią i zrównoważonym rozwojem rośnie, zrozumienie, jak te cele można wprowadzić w życie, jeszcze kuleje.

Równowaga Eco, portal, który ruszył 12 maja, ustawił sobie za cel umożliwienie wprowadzenia Celów Zrównoważonego Rozwoju w życie nie tylko w łatwy sposób, ale również przydatny. Tematy takie jak zdrowie i psychologia pozwalają nam poznać nowy sposób dbania o siebie – w kontekście zmieniającego się klimatu, ale również w przyjazny dla środowiska sposób.

Dla ludzi, ale też dla biznesu

Równowaga Eco chce służyć szerokiej publiczności, więc ciekawe i przydatne informacje mogą tu znaleźć nie tylko osoby indywidualne, ale również przedsiębiorcy. Większe firmy skorzystają z porad projektowania ekologicznego, zrozumienia gospodarki okrężnej, a także etycznych praktyk biznesowych. Startupy natomiast znajdą inspiracje i sposoby na małe zmiany o dużym znaczeniu – ekonomicznym jak i dla planety.

Założycielka portalu, Natasha Syed, mówi o ekologii w biznesie w następny sposób: „Zrównoważony rozwój przestaje być modnym pojęciem na świecie i zaczyna być poniekąd jedną z podstaw konkurencyjnej przewagi w biznesie. Możemy się spodziewać, że w nie tak dalekiej przyszłości każdy biznes będzie zrównoważony. Biznesy, które nie potrafią zaimplementować tego do swojej strategii, po prostu będą wypychane z rynku. Warto więc zadbać o to, by wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju do biznesu już od pierwszego dnia.”

Portal kładzie szczególny nacisk na promocję Gospodarki Okrężnej, która od 2019 roku jest promowana na szczeblu krajowym w Poslce. W Unii Europejskiej przejście do tego modelu biznesowego jest podkreślane od 2015 roku, a do 2050 oczekuje się jego pełne zaadoptowanie przez wszystkie firmy. Jest to zatem bardzo aktualny temat do poznania przez biznesy, zakładające długoterminową perspektywę istnienia.

Technologia na zielono 

Portal nie omija też tematu nowoczesnej technologii i jej zastosowania do ratunku klimatu. Między innymi, możemy poczytać o stosowaniu sztucznej inteligencji w technologiach budowania inteligentnych miast i sieci elektrycznych. Możemy też bliżej poznać postęp technologiczny w dziedzinie ratowania klimatu, jak na przykład geoinżynieria klimatu. 

Równowaga Eco posiada Eco Trustmark i oficjalnie wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju. Jednym z najbardziej przez nich podkreślanych jest Cel 17 – Współpraca na Rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Możliwości współpracy są dostępne dla biznesów, organizacji pozarządowych, jak i osób indywidualnych.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kurz jest po to, żeby leżał - to żartobliwe powiedzenie…