Intonacja głosu podczas podrywania

Podryw – to bardzo trudna sztuka. Jest wiele niuansów, o które trzeba zadbać, jeżeli chcemy zrobić wrażenie na kobiecie, która przysłowiowo „wpadła nam w oko”. Niekiedy próby podjęcia konwersacji lub „zmeandrowania” na jakiś bardziej osobisty temat kończy się zwyczajnym zignorowaniem. Nie powinno poddawać się w takiej sytuacji. Kobiety kochają być zdobywane, a panowie kochają polować. Jaka powinna być intonacja głosu podczas podrywania?

Pierwsze na co zwracamy uwagę, gdy kogoś widzimy to oczywiście wygląd

Umówmy się – teoria o tym, że wygląd się nie liczy to kłamstwo rozpowszechnianie przez pseudo idealistycznych ludzi. Niestety, wygląd w obecnych czasach jest bardzo ważnym aspektem. Dzięki niemu wiemy już coś o osobie, z którą rozmawiamy i już coś o niej możemy powiedzieć. Tak samo jak wygląd w pierwszym kontakcie werbalnym liczy się ubiór sposób wysławiania się, gestykulacji i… głos.

Intonacja głosu podczas podrywania

Intonacja głosu i sposób wypowiadania się i artykulacji jest bardzo ważny. Jeżeli w odpowiedni sposób rozkładamy sylaby podczas mówienia szybciej możemy zdobyć czyjeś zaufanie i co za tym idzie – sympatie. Jak więc rozmawiać z kobietą, która nam się podoba jednak to, czym my się jej podobamy jest owiane tajemnicą. Oczywiście, będąc w głośnym klubie nie mamy zbyt dużego pola do manewru. W tym przypadku cudem jest, jeżeli to co mówimy, chociaż w połowie zostanie usłyszane przez nasz obiekt zainteresowań. W tym przypadku barwa głosu i intonacja nie istnieje.

To dość prymitywne

Kluby puszczają stanowczo za głośną muzykę. Przecież gdyby leciała 2 razy ciszej to równie dobrze byłoby wszystko słychać. Ale powiedzmy, że spotkaliśmy dziewczynę, która bardzo nam się podoba w cichym miejscu. Co się dzieje? To zależy od naszej odporności na stres i pewności siebie.

Jeżeli zabraknie nam tych dwóch cech to nasz głos będzie drżał z powodu stresu, a my starając się, aby brzmiał lepiej będziemy jeszcze bardziej się pogrążać. Podczas podrywu głos powinien być przede wszystkim pewny, abyśmy nie robili przejęzyczeń i urywek słów i sylab. W innym przypadku osoba, która chcemy poderwać gotować pomyśleć, że mamy braki intelektualne, a to już totalny strzał w kolano.

Tak więc intonacja głosu powinna być pewna, a akcent zawsze powinien iść na pierwszą sylabę, nawet jeżeli nie jest to poprawne. W ten sposób słów, które wypowiadamy cichnie wraz z jego zakończeniem i wtedy brzmi bardziej tajemniczo i intrygująco, a to jest kluczowe podczas podrywu.

Nie powinniśmy mówić również za głośno, jednak w taki sposób, aby nasz „obiekt” bez problemu nas zrozumiał jednocześnie nie wstydzić się za nas, że się „wydzieramy”. Głos powinien być gładki, dlatego też przed rozmową dobrze jest odchrząknąć lub po prostu dbać o swoje gardło, aby nic w nim nie „zalegało” – może to spowodować drżenie i łamanie się dźwięczności głosu.

Dużo zależy od tego, czym obdarzyła nas natura. Jeżeli mamy gruby głos, to nie powinniśmy go na siłę modyfikować -0 taki już mamy i już. Przecież jeżeli uda się kogoś poderwać to nie będziemy cały czas udawać i męczyć się głosem, który nie jest u nas naturalny. Słowa powinny być wyraźne, aby osoba z którą rozmawiamy nie czuła się skrępowana tym, że czegoś nie słyszy.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca maja 2016.