Jak dbać o zdrowe i piękne zęby

Każda kobieta chce być piękna. Marzymy o tym od najmłodszych lat. Istotą piękna tego zewnętrznego, bo o nim mowa jest nasz wygląd. Na to jak wyglądamy, ma znaczenie wiele ważnych aspektów jak m.in. lśniące włosy, głodka skóra, nienaganna cera czy piękny zdrowy uśmiech.

Przyczyn brzydkiego uśmiechu jest wiele jak np. palenie papierosów, częste picie kawy czy po prostu naturalne czynniki starzenia się.

Na szczęście, żyjemy w czasach w którym  piękny uśmiech i piękne białe zęby, nie wymagają od nas wielu wyrzeczeń.  Dawniej ludzie borykali się z wieloma problemami dotyczącymi  zębów, ze względu na brak wiedzy w tym temacie i bark odpowiednich środków. Dziś przy zachowaniu  pewnych nabytych umiejętności, możemy szybko i całkowicie bezboleśnie posiadać piękne białe zęby.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny i niekiedy odpowiada, za nasz rozwój zawodowy i życiowy. Na wielu ważnych  i wysokich stanowiskach, znajdują się osoby, dla których wygląd i prezencja są kluczową rolą. A trzeba zacząć być pięknym właśnie od posiadania zdrowych zębów.

Wybielanie zębów nie jest niczym trudnym.  Można  uzyskać efekt białych zębów na dwa sposoby. Pierwszy – udać się do stomatologa, na kosztowny zabieg, drugi samodzielna dyscyplina i odpowiednia higiena zębów.

Jak dbać o zęby aby były zdrowe i piękne?

Kluczowym elementem jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Na pewno myjesz zęby dwa razy dziennie rano i wieczorem – świetnie, ale zdajesz sobie z tego sprawę że o nie wystarcza?  W świecie, w którym dominuje chemia, w którym właśnie chemia pojawia się w różnych posiłkach, nasze zęby są narażona na wiele negatywnych czynników. Potrzebna jest im odpowiednia pielęgnacja przez cały dzień.

Stomatologia estetyczna w Krakowie

Mycie zębów

Mycie zębów to podstawowe czynności jakie wykonuje większość z nas. Jest ono jak najbardziej wskazane, jednak w pełni nie zadba odpowiednio o nasze zęby. Częste mycie zębów, powoduje też zdarcie szkliwa z zębów, które odpowiada za jego ochronę. Najlepiej myj zęby trzy razy dziennie. Rano, po południu i pod wieczór. Pamiętaj, aby nigdy nie myć zęby  tuż przed snem. Najlepiej godzinę, przed pójściem spać. Zębów nie powinniśmy myć za szybko, 4-5 minut to optymalny czas.

Płyn do płukania jamy ustnej

Produkt rewelacyjny, jednak większość z nas go nie używa.  A szkoda.  Idealnie czyści nasze miejsca, gdzie szczoteczka do zębów zawodzi. Płucze i oczyszcza całą jamę ustną jak język czy policzki. Dodatkowo odświeża i pozostawia fantastyczne uczucie chłodu. Polecamy, aby nosić przy sobie płyn do płukania ust, w torebce czy w samochodzie. Najlepiej pod ręką i po posiłku płukać nim usta. Taki płyn rewelacyjnie sprawdza się w pracy, kiedy po posiłku mamy spotkanie z klientem i nie mamy dużo czasu na mycie zębów. Wystarczy szybciutko przepłukać usta, aby mieć świeży oddech.

Nić dentystyczna

To kolejna bardzo ważna rzecz, którą powinniśmy używać codziennie, przynajmniej raz. Większość z nas używa nici dentystycznej tylko, w momencie kiedy  kawałek jedzenia utkwi mu miedzy zębami. To jednak nie wystarczy, większość posiłku zostaje w szczelinach między zębami i jest to dla nas nie odczuwalne i często nie widoczne. Trzeba, jak najszybciej usunąć resztki jedzenia, aby uniknąć uszkodzenia zębów.

Jeśli chcesz mieć zdrowie i piękne zęby pamiętaj o myciu zębów szczoteczką, używaniu nici dentystycznej i płynu do mycia ust. Ogranicz, albo najlepiej rzuć palenie papierosów i pij mniej kawy, a Twój uśmiech na pewno będzie piękniejszy.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Projekt realizowany w ramach konkursu „Lokalni Herosi 100 inicjatyw przedsiębiorców…