Jak dobrać idealną bluzkę dla siebie?

Jak dobrać idealną bluzkę dla siebie

Odpowiednio dopasowany fason bluzki może zakryć mankamenty sylwetki, a podkreślić jej atuty. Wyróżnia się cztery główne typy sylwetki oraz fasony, które do nich pasują, na podstawie których powinno się komponować elementy stroju.

Klepsydra lubi dopasowane stroje

Bluzki przylegające do ciała to idealny wybór dla kobiet posiadających duże wcięcie w talii oraz proporcjonalnie szerokie ramiona i biodra. Kobiety o takim typie figury mogą zakładać również krótkie topy, tzw. hiszpanki, czyli bluzki odkrywające ramiona oraz modele z dekoltem w kształcie litery „V”.

Jabłko doskonale wygląda w fasonach zwiewnych

Nieco szersze tuniki oraz bluzki w jednolitym kolorze podkreślą atuty sylwetki typu jabłko, a więc o szerszych ramionach i większym obwodzie brzucha, a szczupłych i zgrabnych nogach. Nie zaleca się natomiast wybierać bluzek, które odcięte są pod biustem lub w jego okolicy są byt luźne. Najlepiej sprawdzą się lejące tkaniny, które nie będą opinały ciała, ale nie stworzą wrażenia zbyt dużych.

Gruszka i falbanki przy ramionach to duet doskonały

Figura gruszki przejawia pewne dysproporcje sylwetki (szerokie biodra, wąskie ramiona), których widoczność zminimalizować można poprzez dobranie odpowiedniej odzieży. Modele dla gruszek to przede wszystkim bluzki ze zdobieniami przy ramionach. Nie zaleca im się zakładania hiszpanek.

Kolumna podkreślona przez wcięcia w talii

Kobiety o tym typie figury mają wąską talie i biodra, dlatego by nadać jej bardziej kobiecych kształtów warto wybierać fasony, które podkreślą talię szerokim pasem lub zwężeniem. Dopasowane modele tylko podkreślą mankamenty sylwetki.

Gdzie szukać bluzek dla różnych typów sylwetki?

Na zakupy warto wybrać się do centrum handlowego http://www.marywilska44.com, gdzie ilość markowych sklepów zapewni możliwość znalezienia fasonu dopasowanego do posiadanej sylwetki. Zakupy w sklepie stacjonarnym pozwalają przymierzyć wybrany model i upewnić się, że pasuje o do kształtów figury, podkreślając jej zalety.

Artykuł sponsorowany

Share