Jak dobrać silnik do rolety zewnętrznej?

silnik do rolety zewnętrznej

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania z zakresu automatyzacji — również w przestrzeni domowej. Celem takich działań jest najczęściej zaoszczędzenie czasu, który w normalnych warunkach poświęcilibyśmy na różnorodne (nie do końca lubiane) czynności. Jednym z rozwiązań jest montaż rolet zewnętrznych. Podczas całego procesu instalacji pojawia się pytanie: jak dobrać silnik do rolety zewnętrznej? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak nie popełnić błędów w trakcie wyboru. 

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas doboru silnika do rolety zewnętrznej?

Na wstępie warto zaznaczyć, że niezwykle kluczowe są aspekty techniczne. Obecnie na rynku można znaleźć bogatą i wciąż rozwijającą się ofertę rolet zewnętrznych i rozwiązań z zakresu automatyzacji. Podczas poszukiwań odpowiedniego silnika do rolet pod uwagę warto wziąć: swoje oczekiwania, budżet, jakim się dysponuje oraz aspekty takie jak: średnica rury, na którą nawinięto roletę, udźwig silnika i moment obrotowy. Producenci silników informują o tym, do jakiego rozmiaru pasuje konkretny napęd oraz jak dobrać go do zastosowanej wielkości. Należy pamiętać o tym, aby zawsze zostawał zapas mocy. Maksymalny udźwig zależy więc od parametrów pancerza zakupionej rolety. 

Dobór silnika do rolety — praktyczne rozwiązania 

Osoby poszukujące odpowiednich silników do rolet mogą wybierać wśród kilku typów. Wyróżnia się więc modele radiowe, kablowe oraz solarne. Przed wyborem danego rozwiązania warto zadać sobie kilka pytań na temat funkcjonalności, która pozwoli dobrać optymalne rozwiązanie dla naszego domu lub inwestycji. 

Silnik kablowy 

To jeden z chętniej wybieranych rodzajów sterowania roletami zewnętrznymi. Do jego zalet z pewnością można zaliczyć atrakcyjną cenę. Sterowanie tego typu roletą odbywa się za pomocą przełączników umieszczonych na ścianie obok rolety, dlatego jest to jedno z prostszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Silniki kablowe mogą być wyposażone w dodatkowe opcje takie jak: awaryjne otwieranie czy detekcję przeszkód

silnik do rolety zewnętrznej

Silnik radiowy

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest sterowanie rolety za pomocą silnika radiowego, możemy mieć pewność, że zarządzanie jedną lub wieloma roletami może odbywać się zdalnie z dowolnego miejsca z domu — a po włączeniu i w system inteligentnego zarządzania Smart Home niemal z dowolnego miejsca na świecie. Do obsługi tego typu napędu wystarczy więc odpowiedni pilot lub centrala sterująca i smartfon. 

Silnik solarny 

Innowacją, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jest montaż silnika radiowego wraz z panelem fotowoltaicznym, łącząc w ten sposób wygodne sterowanie z ekologicznym zasilaniem. Wybór silnika solarnego sprawdzi się wśród wszystkich budynków, do których doprowadzenie zasilania napędów roletowych jest kłopotliwe. 

Podsumowanie

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Podczas ich wyboru należy zastanowić się również nad tym, jak dobrać silnik do rolety zewnętrznej, aby zapewnić jej funkcjonalne i bezpiecznie działanie. Niezwykle ważną kwestią jest również konfiguracja napędu, a także odpowiednie ustawienie krańcowe, które odpowiada za to, w którym miejscu silnik zatrzyma przesuwający się pancerz rolety.

Podczas zakupu automatycznego sterowania do rolet zewnętrznych bardzo ważna jest również rola doradcy w salonie, który już na samym etapie wyboru pomogą w znalezieniu optymalnych i opłacalnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu DAKO, gdzie klienci mogą liczyć na pełen zakres usług: od pomocy w wyborze, po montaż i serwis.

Materiał partnera

Share