Jak dobrać stanik do sukienki bez pleców?

Nie sposób zaprzeczyć, że sukienki z odkrytymi plecami prezentują się bardzo efektownie. Stanowią symbol kobiecości, zmysłowości i wysmakowanej elegancji. Wiele pań rezygnuje jednak z tego typu kreacji, ponieważ napotykają na problem z biustonoszem. Te klasyczne modele często uwidaczniają się poza obrębem kreacji, psując zaplanowany efekt. Na szczęście producenci bielizny wychodzą naprzeciw takim sytuacjom i proponują kilka modeli biustonoszy. Przyjrzymy się im teraz i sprawdzimy, który jest najlepszy.

1. Jak dopasować idealny biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami?

2. Stanik do sukienki bez pleców – możliwe opcje

3. Co zamiast stanika?

Czy stanik do sukienki bez pleców zawsze jest potrzebny? Niektóre panie, zwłaszcza te o mniejszym, niewymagającym tak mocnego podtrzymywania biuście, świadomie rezygnują z bielizny, zakładając kreacje z dużymi dekoltami. Pamiętajmy jednak, że biustonosz pełni nie tylko taką bardzo praktyczną funkcję. Może także podkreślać atuty sylwetki, unosić piersi, powiększać je wizualnie. Zdecydowanie warto więc wybrać odpowiedni model i odpowiedni rozmiar bielizny.

Jak dopasować idealny biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami?

Aby dobrze dopasować biustonosz do sukni z głębokim dekoltem na plecach, warto zwrócić uwagę na fason konkretnej kreacji. Musisz wiedzieć, czy wybrany strój będzie miał rękawki czy ramiączka, jakiej szerokości one będą, czy zamiast nich pojawi się wiązanie na plecach, czy przód sukni będzie zabudowany, czy też – prócz odkrytych pleców – chcesz wyeksponować również dekolt.

Dopasuj także kolor biustonosza do koloru sukni. Do czarnej sukienki najlepszy będzie biustonosz czarny, natomiast przy białych i jasnych strojach sprawdzą się modele cieliste, które zleją się z barwą twojego ciała i pozostaną niewidoczne, nawet pod obcisłymi i transparentnymi tkaninami.

Stanik do sukienki bez pleców – możliwe opcje

Istnieje przynajmniej kilka modeli staników, które sprawdzą się przy sukni z dużym dekoltem na plecach.

  • Biustonosz samonośny

To najbardziej popularne i oczywiste rozwiązanie. Samonośny biustonosz jest pozbawiony jakichkolwiek ramiączek i zapięć, dzięki czemu zyskujesz pewność, że żadna jego część nie wysunie się poza materiał sukienki. Stanik samonośny często pokryty jest cienką warstwą kleju, dlatego przylega doskonale.

Szczególną odmianą biustonosza samonośnego jest silikonowy stanik.

  • Bardotka

Mimo że niektóre sukienki mają dość mocno wycięty tył, nadal pozwalają na założenie klasycznego stanika. Wówczas doskonałą opcją staje się bardotka, najlepiej bez ramiączek. W niektórych znajduje się specjalny silikonowy pasek lub specjalnie obniżone zapięcie, a haftki znajdują się na wysokości talii.

  • Multiway bra

To bardzo praktyczny biustonosz, który dopasujesz do różnych fasonów sukienek, ustawiając w odpowiedni sposób zapięcia i ramiączka. Takie modele możesz nosić do sukienek bez pleców i fasonów asymetrycznych.

Co zamiast stanika?

Panie o mniejszym biuście czasami rezygnują z biustonosza i zastępują go specjalnymi naklejkami na ciało. Mają one za zadanie zapobiec odznaczaniu się sutków pod kreacją.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Książka “Where is my panda? I wonder…” to druga publikacja…