Jak dopasować profile aluminiowe lakierowane do wnętrza?

profile aluminiowe lakierowane do wnętrza

Profile aluminiowe są popularnym elementem wykończeniowym, które używane są do wykańczania wnętrz. Doskonale nadają się do pomieszczeń jak łazienki, kuchnie, salony czy korytarze. Jak dobrać odpowiednie profile do wnętrza? Sprawdź teraz!

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje profili aluminiowych. Są one dzielone pod kątem swoich wymiarów, kształtów oraz wyglądu. Wśród często wybieranych modeli znajdują się profile aluminiowe lakierowane, które można dopasować do konkretnego miejsca montażu.

Aluminiowe profile lakierowane – zastosowanie

Profile wykonane z aluminium są obecnie bardzo popularne w wielu wnętrzach, dlatego można zobaczyć je w rozmaitych konfiguracjach. Różne warianty wykończeniowe powodują, że świetnie wyglądają one we wnętrzach w każdym stylu.

Profile aluminiowe – przykładowe miejsca montażu:

  • ściany – najczęściej stosowane są przy płytkach ceramicznych
  • meble – wykończenie krawędzi meblowych dla zabezpieczenia i dekoracji
  • podłogi – montaż przy połączeniu materiałów, progach
  • oświetlenie – wykończenie profili na taśmy LED

Jak dobrać odpowiednie profile aluminiowe lakierowane?

Przy doborze odpowiednich profili należy zwrócić uwagę na parę różnych kwestii technicznych, ale nie można również zapominać o estetyce. Profile dopasowuje się do miejsca ich montażu oraz do ich zastosowania. Przykładowo, gdy mają być użyte do montażu w podłodze, mogą one służyć także do stworzenia szczeliny do prowadzenia okablowania. Lakierowane profile to wiele wariantów do wyboru, dlatego mogą być one dopasowane do wystroju wnętrza. Mogą one wpisywać się w kolorystykę materiałów, przy których są montowane, ale również mogą stanowić one efektowny kontrast.

Kolorystyka profili lakierowanych

Profile z aluminium mogą być dopasowane do konkretnego miejsca montażu oraz do gustu inwestora – użytkownika. Lakierowane profile mogą przybierać rozmaite kolory, ale również w sprzedaży dostępne są modele z wzorami. Jednolite profile aluminiowe lakierowane mają kolory jak biały, czarny, szary, czerwony, ale również wiele innych profili z palety kolorów RAL. Producenci mogą także wykonać je na indywidualne zamówienie. Warto też wskazać, że profile aluminiowe lakierowane mogą mieć wzory. Tutaj na uwagę zasługują profile imitujące drewno naturalne, dlatego wyróżniają się one bardzo estetycznym wyglądem i do złudzenia mogą przypominać ten materiał. Aby uzyskać stylowy efekt, warto zapoznać się z różnymi rodzajami profili – aktualnie są one również dostępne online, dzięki czemu można łatwo dobrać je do aranżacji wnętrz.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze