Jak działają kombajny kosmetyczne?

Współczesne technologie kosmetologiczne pozwalają salonom urody na niespotykane dotychczas możliwości. Tyczy się to nie tylko postępu w zakresie rozwijania nowych metod zabiegowych, lecz także umiejętności coraz lepszego łączenia wielu technik w jednym, niezwykle funkcjonalnym urządzeniu. Kompaktowe sprzęty, które pozwalają korzystać z wielu modułów zabiegowych, nazywane są kombajnami kosmetycznymi. Co wyróżnia ten typ urządzeń i jakie zabiegi można wykonać z jego pomocą?

Kombajny kosmetyczne — co to takiego?

Kombajny kosmetyczne to nowoczesne urządzenia, pozwalające na wykonywanie wielu zabiegów. Mogą łączyć w sobie funkcje wielu urządzeń, dzięki czemu pozwalają na znaczną oszczędność miejsca w przestrzeni salonu urody. Kombajny kosmetyczne zbudowane są z wielu modułów, które, w zależności od modelu, umożliwiają niekiedy jednoczesne korzystanie z kilku funkcji. Poszczególne moduły w tych sprzętach dobierane są tak, by umożliwiały wykonanie pełnej, kilkuetapowej sesji zabiegowej, bazowały na podobnych technologiach lub odpowiadały potrzebom jak największej grupy klientów salonów kosmetycznych.

Kombajny kosmetyczne — cechy i zastosowanie

Kombajny kosmetyczne to wyjątkowe sprzęty, które, ze względu na bogate możliwości potencjalnych zastosowań, zaskarbiły sobie uwagę miłośników nowoczesnych, praktycznych rozwiązań, funkcjonalności i kompaktowych form. Mnogość dostępnych modułów ułatwia przełączanie się pomiędzy poszczególnymi trybami pracy. Kombajny zwykle wyposażone są w kilka głowic zabiegowych o modyfikowalnych parametrach. Urządzenia te najczęściej są dosyć duże, jednak na rynku można spotkać także niewielkie, mobilne modele mogące z powodzeniem być umieszczane na podręcznych stolikach zabiegowych.

Gdzie stosuje się kombajny kosmetyczne? Wszędzie tam, gdzie ceni się bogactwo dostępnych możliwości, jakie oferują te urządzenia. Z odpowiednio dobranym kombajnem możesz oferować nawet kilkadziesiąt zabiegów, nie kupując więcej niż jednego sprzętu. Jest to więc opcja idealna dla osób pragnących oszczędzić na kosztach z tytułu wyposażania gabinetu w odrębną aparaturę dla każdej świadczonej usługi. Jest to także ulubiony typ sprzętu wielu właścicieli małych gabinetów, którzy cenią sobie możliwość oszczędzania powierzchni salonu bez rezygnowania z funkcjonalności.

Kombajn kosmetyczny — funkcje

Kombajny kosmetyczne mogą pełnić najróżniejsze funkcje. Wyposaża się je zarówno w głowice zabiegowe, jak i w analizery, czyli moduły służące diagnostyce stanu wybranego obszaru ciała klienta. Do najpopularniejszych funkcjonalności kombajnów kosmetycznych należą m.in.:

 • ultradźwięki (działają na podstawie zjawiska fali akustycznej, pomagają w walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami struktury skóry, takimi jak rozstępy);
 • oksybrazja (łagodny dla skóry peeling wodno-tlenowy o właściwościach złuszczających i odżywczych);
 • fala radiowa (fala elektromagnetyczna o częstotliwości fal radiowych, pozwalająca na odmłodzenie dowolnej części ciała, pozbycie się przebarwień czy pobudzenia procesu remodelingu kolagenu).

  Artykuł sponsorowany

  Share

  Podziel się swoją opinią

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Koniecznie przeczytaj!
  Zamierzasz kupić naszyjnik z naturalnymi kamieniami? Musisz zatem wiedzieć, że…