Jak nosić męską biżuterię?

Jak nosić męską biżuterię

Większości z nas biżuteria kojarzy się wyłącznie z kobietami. Tymczasem okazuje się, że panowie dość często sięgają po jej męskie odpowiedniki. Grube łańcuszki, stylowe bransolety i duże zegarki. To właśnie te elementy są najchętniej wybierane przez mężczyzn. Biżuteria to nie tylko oznaka dbałości o wygląd to także wyznacznik oryginalnego stylu. Warto jednak pamiętać, by odpowiednio ją dobrać i właściwie zestawić. Jak nosić męską biżuterię?

Po pierwsze jakość 

W wielu przypadkach biżuteria to nie tylko element ozdobny garderoby, ale także bezcenna pamiątka. Złote łańcuszki męskie z krzyżykiem lub obrączką z pewnością będą przypominały o ważnych chwilach. Warto więc zadbać o to, aby zostały one wykonane z najwyższej jakości materiałów, a także odznaczały się prostotą i ponadczasowym stylem. Dzięki temu wybrane przez nas wyroby jubilerskie dobrze zniosą upływ czasu i nawet po kilku latach będą wyglądać niezwykle estetycznie.

Biżuteria męska a wiek

Większość z nas uznaje, że dobór biżuterii powinien być uzależniony od wieku właściciela. Dlatego też noszenie sygnetów kojarzy nam się wyłącznie z dojrzałymi mężczyznami. Do innej grupy wiekowej zaliczani są panowie, którzy mają na swoich nadgarstkach bransoletki. A może jednak da się przełamać ten stereotyp? Oczywiście, że się da! Jeżeli chodzi o wyroby jubilerskie, wszystko uzależnione jest od osobowości oraz stylu życia właściciela, tutaj nie ma ograniczeń oraz miejsca na kategoryzowanie. 

Klasyka dla eleganckiego mężczyzny 

Idealnym rozwiązaniem na eleganckie wyjście oraz do pracy, w której obowiązuje nas biznesowy dress code, są stonowane i klasyczne ozdoby. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wyroby jubilerskie wykonane ze złota, srebra lub tytanu. Tego rodzaju biżuterię można bez problemu dopasować do formalnego garnituru. Do stylowego stroju pasują delikatne złote łańcuszki męskie dostępne tutaj, a także masywne sygnety i luksusowe zegarki. Niezwykle popularnym dopełnieniem całego outfitu są spinki do mankietów. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze klasycznej biżuterii zachować umiar i oprócz np. obrączki i zegarka zdecydować się wyłącznie na jedną dodatkową ozdobę. 

Poczuj się swobodnie 

Panowie wybierający styl półformalny mają o wiele większe pole do manewru, jeżeli chodzi o dodatki. W tej sytuacji idealnym dopełnieniem wizerunku jest biżuteria skórzana. Najczęściej są to bransoletki w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Jednak warto pamiętać o tym, aby ich kolor był dopasowany do paska od spodni. Mężczyźni, którzy nie czują się swobodnie w tego rodzaju ozdobach, mogą zdecydować się na klasyczne rozwiązania. Do stylu półcasualowego pasują zarówno sygnety, jak i wyraziste kolczyki w uchu. 

Choć jeszcze kilka lat temu spinki do mankietów były zarezerwowane tylko na ważne wyjścia, dziś możemy z nich korzystać także podczas nieoficjalnych okazji. W tym przypadku warto zdecydować się na mniej eleganckie modele, ale z drugiej strony bardziej wyrażające osobowość właściciela. W zależności od preferencji możemy zaopatrzyć się w spinki w kształcie np. kostek do gry, ulubionego bohatera komiksowego czy model związany z naszym hobby. Tutaj również sprawdza się zasada – mniej znaczy więcej, postawmy więc na minimalizm. 

Jak nosić męską biżuterię?

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby czuć się dobrze w wybranej przez nas biżuterii i nie być “przebranym”. Taka sytuacja z pewnością  przyciągnie wzrok mijających nas osób oraz odbierze pewność siebie. Pamiętajmy także, aby za każdym razem dobierać biżuterię do konkretnej okazji oraz podkreślać nią nasz indywidualny styl.

Artykuł sponsorowany

Share