Jak opóźnić starzenie się skóry? Czyli co powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce po 40?

Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu chroniącą przed działaniem czynników zewnętrznych. Wraz z upływem czasu podlega przemianom, które odzwierciedlają się w jej wyglądzie, elastyczności, a przede wszystkim zdolności do regeneracji. Proces starzenia się skóry dotyczy całej jej powierzchni.

Jak przebiega proces starzenia się skóry?

Przyspieszenie procesu starzenia się skóry następuje po 40-stym roku życia w wyniku oddziaływania czynników genetycznych, biologicznych oraz środowiskowych. Procesy starzeniowe zachodzą na skutek naturalnego spadku poziomu kolagenu i elastyny oraz zmniejszającej się aktywności fibroblastów, spowodowanej stopniowym zmniejszaniem się aktywności kluczowego dla kobiety hormonu – estrogenu. Rezultatem jest obniżenie elastyczności, gęstości oraz jędrności skóry. W efekcie na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki.

Jak opóźnić starzenie się skóry?

By opóźnić procesy starzenia pielęgnacja skóry dojrzałej nie powinna ograniczać się tylko do kosmetyków. Kluczowe staje się podejście holistyczne uwzględniające bogatą w antyoksydanty dietę, aktywność fizyczną, 7-9 godzin snu, ale także wsparcie w postaci odpowiednio dobranych suplementów i właściwej pielęgnacji. Warto pamiętać o eliminacji czynników zewnętrznych przyspieszających procesy starzenia skóry do których należy stres, promieniowanie UV czy światło niebieskie. Dobierając kosmetyki pielęgnacyjne, warto kierować się indywidualnymi potrzebami skóry. A najważniejszą rolę pełni profilaktyka, dlatego pielęgnację antystarzeniową warto rozpocząć już przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek. 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po 40?

Pielęgnacja skóry dojrzałej musi być przede wszystkim systematyczna i zawierać odpowiednie składniki. Jej podstawą jest prawidłowe nawilżenie skóry i stymulowanie naturalnych procesów syntezy kolagenu w jej komórkach. Dzięki temu zmarszczki będą płytsze, a skóra stanie się jędrniejsza i elastyczniejsza. Preparaty, które w swoim składzie posiadają peptydy sygnałowe, mogą zapewnić widoczne opóźnienie procesu starzenia. Peptydy uchodzą za jedne z tych składników, które są nieodzowne w preparatach przeciwstarzeniowych. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne po 40. roku życia, warto również zwrócić uwagę na obecność w ich składzie antyoksydantów, witamin oraz wyciągów roślinnych o ukierunkowanym działaniu.

Po jakie kosmetyki warto sięgnąć?

Dobrze, gdy kosmetyki pielęgnacyjne dla cery dojrzałej zawierają składniki, które pobudzają naturalną syntezę kolagenu, a przez to opóźniają powstawanie zmarszczek. Ponadto ich formuła powinna wspierać nawilżenie i elastyczność skóry, a także niwelować drobne przebarwienia, które pojawiają się z wiekiem. Warto zadbać, aby w kosmetyczce znalazły się:

  • delikatny preparat oczyszczający,
  • tonik lub hydrolat,
  • serum przeciwzmarszczkowe,
  • krem nawilżający na dzień,
  • SPF (filtr),
  • krem pod oczy,
  • krem lub maska regenerująca na noc.

DABI’A AGE DELAY – zatrzymaj młodość na dłużej

Marka DABI’A, w odpowiedzi na potrzeby kobiet po 40. roku życia, opracowała specjalny program w formule INNER OUTER CARE opóźniający procesy starzenia. Jednym z elementów tego programu, którego zadaniem jest pielęgnacja skóry od zewnątrz, jest DABIA Peptydowe serum do twarzy AGE DELAY PEPTIDE FACE SERUM z wyjątkowym C-Pep™ TriColl w składzie, zapobiegającym powstawaniu zmarszczek oraz intensywnie nawilżającym ekstraktem z Tremelli, niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym i betainą. Serum intensywnie zwiększa nawilżenie skóry, poprawiając jej napięcie i pozostawiając efekt wygładzenia. Ekstrakt z korzenia Żeń-Szenia, poprzez działanie antyoksydacyjne, spowalnia procesy starzenia, a ekstrakt z Wąkroty Azjatyckiej i sok z liści Aloesu wspomagają regenerację naskórka. Od wewnątrz procesy starzenia pomaga opóźnić DABIA Suplement diety na skórę AGE DELAY ANTIOXIDANT FORMULA. Preparat to bogactwo antyoksydantów działających przeciw wolnym rodnikom. Zawiera formułę składników pod nazwą SkinAx²™, która została przebadana klinicznie, dowodząc zwiększenia naturalnej syntezy kolagenu +34%, poprawy jasności skóry +26% oraz niwelowania cieni i plam skórnych o 20%. Obecność w składzie ekstraktu z owocni grzyba Reishi zapewnia bogactwo cennych dla zdrowia składników aktywnych. Z kolei ekstrakt z korzenia Rdestowca japońskiego wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W dzisiejszym konkurencyjnym świecie małe firmy muszą wypracować skuteczne strategie…