Jak optycznie powiększyć małe biuro?

Małe biura wcale nie muszą być małe. A przynajmniej mogą wydawać się znacznie większe, niż są w rzeczywistości. Jak osiągnąć taki efekt?

Wzory

Wzorzyste tapety na ścianach mogą wyglądać pięknie. Niestety, nie w małych wnętrzach. Duże wzory przyciągają uwagę obserwatora i odkrywają to, jak mała jest w rzeczywistości cała przestrzeń dookoła. Zamiast dużych i wyraźnych wzorów na ścianach, lepiej jest więc zdecydować się na jednolite, jasne kolory. Doskonale sprawdzi się tutaj biel i najróżniejsze odcienie szarości. Jeśli potrzebujesz jakiegoś koloru, decyduj się raczej na barwy pastelowe. Ciemne kolory mogą bowiem za bardzo przytłaczać i wizualnie zmniejszać wnętrze.

Meble

Duże meble w małym biurze nie będą wyglądały zbyt korzystnie. Zamiast umieszczania dużych szaf, stołów i regałów, warto pomyśleć o użyteczności wszystkich zlokalizowanych w biurze przedmiotów. Trzeba pamiętać o tym, aby często używane przedmioty i materiały były możliwie pod ręką. Natomiast te mniej potrzebne, powinny być ukryte, by nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu powierzchni biurowej.

Zamiast dużych szaf i regałów, warto umieścić szafę aktową, w której znajdą się wszystkie zarchiwizowane dokumenty, a zamiast obszernego biurka, wybrać coś minimalistycznego, ale w pełni użytecznego.

Światło

Oświetlenie odgrywa bardzo dużą rolę w biurze, a jeszcze większą, gdy biuro ma niewielkie rozmiary. Błędem jest umieszczanie dużego źródła światła w jednym miejscu. Niekorzystnie działają różnego rodzaju żyrandole oraz lampy stojące. Zamiast tego warto wykorzystać oświetlenie punktowe. Mogą to być światła halogenowe umieszczone w suficie podwieszanym. Mogą to być także sufitowe lampy rozpraszające światło. Warto postawić na sprawdzone lampki na biurko, które będą zarówno funkcjonalne jak i estetyczne. Odpowiednio dobrane oświetlenie to połowa sukcesu w urządzeniu pięknego biura. 

Poza oświetleniem sztucznym, warto zadbać o to, aby do biura docierało jak najwięcej światła naturalnego. Nie warto przesłaniać okien różnymi ozdobnymi firanami i zasłonami. Oczywiście, jeśli światło słoneczne niekorzystnie pada na ekran monitora utrudniając pracę, należy skorzystać z rolet lub żaluzji. Zbędne są jednak różnego rodzaju ozdoby okienne, gdyż na pewno wpłyną na optyczne zmniejszenie i tak już niewielkiej powierzchni biura.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Muzyka jest nieodłącznym elementem naszego życia – towarzyszy nam na…