Jak oszczędzić przestrzeń w łazience?

przestrzeń w łazience

Mieszkańcy bloków bardzo często narzekają na to, że ich łazienki mają niewielki rozmiar. Standardem jest bowiem projektowanie małych łazienek, aby zaoszczędzić nieco przestrzeni dla innych pomieszczeń. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby funkcjonalnie zaplanować taką łazienkę i sprawić, że wykorzystamy w niej maksimum przestrzeni. Dowiedz się, o czym należy pamiętać, projektując małą łazienkę?

Pralko suszarka – najlepszy sposób na oszczędność przestrzeni

Coraz więcej gospodarstw domowych wybiera nowoczesny sprzęt AGD, jakim jest praktyczna pralko suszarka. Takie urządzenie nie tylko poprawia komfort życia, ale pozwala też oszczędzić miejsce, które wykorzystuje się na suszenie prania. W blokach bardzo często nie ma przestrzeni do rozstawienia sporej suszarki, a podwieszanie jej pod sufitem w łazience nie jest dobrym, ani eleganckim pomysłem. Dzisiaj można kupić pralko suszarkę do każdej, nawet bardzo małej łazienki. Dobrym pomysłem jest jej ukrycie w szafce, na przykład pod umywalką.

Odpowiednia ceramika łazienkowa

Na stronach z poradnikami, jak Paniagd.pl znajadziesz wiele cennych wskazówek, dotyczących urządzania niewielkich łazienek. Jedną z nich jest wybór odpowiednich toalet, umywalek, kabin prysznicowych i wanien. Producenci oferują dziś bardzo szeroką gamę tego typu produktów w różnych rozmiarach. Możesz oszczędzić sporo przestrzeni, jeśli wybierzesz malutką umywalkę narożną i schowasz ją za ścianką. Licz każdy centymetr kwadratowy powierzchni, ponieważ od nich zależy Twój komfort korzystania z łazienki. Dobry projekt pozwala uzyskać funkcjonalną przestrzeń. Pamiętaj, że w każdej łazience musi się znaleźć nawet malutka szafka, w której znajdziesz miejsce do przechowywania.

Zastosuj odpowiednie wzory i kolory

Kiedyś uważano, że w małych łazienkach trzeba stosować jasne i jednolite płytki. Dzisiaj wiemy już, że to nieprawda i również ciemne płytki są w stanie powiększyć optycznie małe pomieszczenie. Jeśli decydujemy się na wzory, najważniejsze jest ich odpowiednie położenie i dopasowanie, ponieważ przy ich pomocy możemy zdziałać prawdziwe cuda.

Artykuł sponsorowany

Share