Jak pielęgnować cerę wrażliwą?Jakie kosmetyki wybrać?

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest kluczowa, aby zawsze wyglądać zjawiskowo, a przy tym na dłużej zachować młody wygląd. Nie da się ukryć, że niektóre typy cer są znacznie bardziej wymagające od innych. Zdecydowanie tak jest właśnie w przypadku skóry wrażliwej, która potrzebuje naprawdę szczególnego traktowania, żeby wyglądała promiennie i przepięknie. To nie jest tak, że jeśli jesteście posiadaczkami cery wrażliwej, to każdy kosmetyk będzie Was uczulał albo po prostu nie pasował Waszej buzi. Już teraz dowiedz się, co należy robić, aby prawidłowo zadbać o wrażliwą skórę twarzy i jakie kosmetyki warto używać.

Jakie kosmetyki są najskuteczniejsze dla cery wrażliwej?

Szczególnie dla cery wrażliwej warto postawić na dogłębne oczyszczenie skóry, a następnie o jej odpowiednie tonizowanie. Do oczyszczenia przydadzą się kosmetyki Iwostinpianka do demakijażu lub kojący płyn micelarny. Następnie konieczny będzie lekki i nawilżający krem do twarzy i pod oczy. Ważne jest także to, aby co ok. tydzień złuszczać martwy naskórek, a w tym przypadku sprawdzi się peeling enzymatyczny. Taka podstawa, powinna być na stale wpisana do codziennej pielęgnacji.

3 sposoby pielęgnacji cery wrażliwej

Stosuj kosmetyki regularnie

Tak naprawdę w każdym przypadku ważne jest to, aby regularnie stosować odpowiednio dobrane do swojej skóry twarzy kosmetyki. Tym bardziej że często efekty są widoczne dopiero po paru tygodniach. Nie poddawajmy się jednak po kilku dniach, jak nie widzimy tych efektów. Zatem nie wystarczy, że raz zakupisz kosmetyki Iwostin i będziesz używać ich raz na kilka dni. Koniecznie dostosuj się do zaleceń producenta, aby móc docenić skuteczność zakupionych preparatów.

Zwróć uwagę na skład

Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i niestety często ulega podrażnieniom. Na pewno zależy Ci na uniknięciu tych problemów, więc wybieraj jedynie sprawdzone marki. Często dobrym pomysłem są preparaty z naturalnym składem, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że mogą one też wywoływać reakcje alergiczne. Najlepiej zatem postaw na produkt, w którym nie ma szkodliwych substancji, np. jeden z kosmetyków marki Iwostin i zwróć uwagę na to, czy Twoja cera pozytywnie reaguje na poszczególne składniki.

Nie obciążaj skóry

Cera wrażliwa źle znosi ciężkie i zapychające produkty, dlatego koniecznie postaw na lekkie kremy, żele czy delikatne peelingi. Jeśli nie chcesz ryzykować, to wybierz od razy serie preparatów dedykowanych do cery wrażliwej. Wcześniej wspomniane kosmetyki Iwostin mają naprawdę wiele takich produktów.

Materiały partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie da się ukryć, że każdy z nas ma swoje…