Jak połączyć salon fryzjerski i kosmetyczny w jednym pomieszczeniu?

salon fryzjerski, salon kosmetyczny

Korzyści płynących z połączenia salonu fryzjerskiego z kosmetycznym można wymieniać bez liku. Z punktu widzenia klienta jest to ogromna oszczędność czasu, taka sama jakość wykonywanych usług, oraz po prostu wygoda. Ze strony właściciela zaś to również oszczędność pieniędzy, ponieważ wiąże się to z koniecznością wynajmowania jednego lokalu, a nie dwóch, dodatkowo takie połączenie sprawia, że taki salon jest bardziej atrakcyjny ze względu na wielorakość i różnorodność pełnionych w nim usług. Jednak problemem może być przestrzeń, ze względu na niezbędne meble, które muszą się znaleźć w takim salonie. Jednak nie jest to przeszkoda, której nie można przeskoczyć…

Krok 1 – zaplanuj

Przede wszystkim należy dobrze wszystko rozplanować. Żeby połączyć te dwie usługi niezbędne są meble, na których można sprawnie wykonywać swoją pracę, oraz odrobina przestrzeni. Klienci bowiem mogą poczuć się przytłoczeni, jeśli nie zapewni się wystarczającej ilości miejsca, tak samo specjaliści mogą czuć się niekomfortowo, przez co istnieje ryzyko obniżenia się jakości obsługi. Warto zatem zadbać o niekonfliktowe połączenie tych dwóch stref. Należy również pamiętać, że usługi fryzjerskie i kosmetyczne wymagają właściwego podpięcia do różnych sieci – elektrycznej, oraz wodnej i na tej podstawie powinno się aranżować wnętrze.

Krok 2 – wyznacz strefy

Dobrze zacząć od wyznaczenia obszarów pracy fryzjera oraz kosmetyczki. Niezbędne meble fryzjerskie to myjnia  i stanowisko fryzjerskie, natomiast meble do salonu kosmetycznego, bez których się nie obędzie to stanowisko do manicure i pedicure, łóżko kosmetyczne i regał z niezbędnymi kosmetykami i akcesoriami, który może być wspólny dla obu tych stanowisk, co pozwoli zaoszczędzić nam sporo miejsca. Dodatkowo mnóstwo kompaktowych mebli kosmetycznych można znaleźć tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-kosmetyczne-oferta-48h.

Myjnie warto umieścić w jak najbardziej zacisznym miejscu lokalu, tak aby klient mógł się zrelaksować. W jej pobliżu wskazane byłoby umieścić regał z miejscem na przechowywanie kosmetyków i akcesoriów. Powinien on również mieć w zestawie stół, który jest niezbędny do przygotowywania różnych mieszanek związanych z pracą fryzjera, czy kosmetyczki. Stanowisko fryzjerskie należałoby zorganizować tak, aby nie zabierało za dużo miejsca. Składa się ono m.in. z konsolety, która może być wolnostojąca, lub przytwierdzona do ściany – sugeruję tę drugą opcję, ze względu na oszczędność miejsca. Bardzo ważny jest wybór profesjonalnego fotela fryzjerskiego i łóżka kosmetycznego, z jednej strony meble kosmetyczne i fryzjerskie powinny być wygodne dla klienta, a z drugiej powinny ułatwiać pracę specjalistom.

Krok 3 – zatrudnij profesjonalistów

Niezbędni do dobrze prosperującego salonu kosmetyczno-fryzjerskiego są specjaliści, którzy odnajdą się w niewielkim pomieszczeniu i którzy potrafią ze sobą współpracować. Jako właściciel nie powinieneś również żałować pieniędzy na wszelkie szkolenia, ponieważ to właśnie rozwój pracowników, pozwoli Ci na poszerzenie usług, a co za tym idzie na bycie bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych klientów.

Połączenie salonu kosmetycznego z fryzjerskim jest trudne, szczególnie jeśli chcesz zrobić to w jednym pomieszczeniu. Jednak z wykorzystanie odpowiednich kompaktowych mebli kosmetycznych jesteś w stanie to zrobić. Kluczem do sukcesu jest dokładne rozplanowanie stref usługowych oraz zatrudnienie profesjonalistów.

Materiał partnera

Share