Jak postępować z nowym dywanem? Jak wyprać go w domu?

Zaopatrzenie wnętrza w nowy, piękny dywan to dość ważny moment chociażby z uwagi na to, że przykrycie podłogi taką dekoracją zmienia całkowicie charakter pomieszczenia. Jeśli dokonaliśmy dobrego wyboru, będzie to na pewno zmiana na lepsze.

Każde pomieszczenie jest inne

dywan

Dywany do sypialni przeważnie wybierane są równie pieczołowicie, jak te, które mają cieszyć oko gości w głównym salonie. Ich wygląd musi harmonizować z ogólnym wystrojem pomieszczenia, powinien też odpowiadać przyjętej konwencji tworzenia w sypialni czegoś na kształt azylu, gdzie jest miękko, przytulnie i zawsze spokojnie. Chodzi też o samo „zdrowie” dywanu. Z wiadomych przyczyn sypialnia to wnętrze, w którym spędzamy dość dużo czasu (codziennie około ośmiu godzin snu). Dywan nie może uczulać i nie może być produktem trudnym do regularnego czyszczenia.

Nie warto działać pochopnie

Położenie dywanu wiąże się z pewną stabilizacją, z reguły bowiem pokrywa on całą podłogę i modyfikowanie tego ustawienia wymaga poświęcenia czasu i pracy. Dywany do salonu, dywany do sypialni nieraz bywają duże i ciężkie, więc przemyślenie ułożenia jak również przygotowanie pokoju powinny odgrywać kluczową rolę. Jeśli dywan jest naprawdę spory, na pewno nie będziemy go często wynosić czy przesuwać. Należy więc odpowiednio wcześniej wyjątkowo dokładnie oczyścić pokój, pod koniec tych działań pozbywając się wszelkiej wilgoci powstałej na przykład podczas mycia podłogi. Planowanie też jest ważne. Jeśli we wnętrzu znajdują się ciężkie sprzęty, dobrym pomysłem byłoby ułożenie dywanu w przestrzeni pomiędzy nimi tak, by w razie konieczności można go było wygodnie zdjąć.

dywan jak kamienie

Zwariowany nowy dywan

Dywany tuż po nabyciu mogą być nieco nieposłuszne. Przeważnie w sklepach są one zwinięte w rulony, więc po położeniu na podłodze ich powierzchnia nie będzie idealnie płaska. Falowanie dywanu to spory kłopot zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci, które podczas nieuważnego biegania mogą się o takie nierówności przewrócić. Warto jednak pozwolić dywanowi samodzielnie się „wyprasować” i ułożyć do podłogi. W miejscu falowania można w tym celu użyć jakiegoś mebla na przykład krzesła – po kilku a najwyżej po kilkunastu godzinach dywan powinien już równo przylegać do podłogi.

źródło: www.sklep24.dywanywitek.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Tylko 19% młodych, nieposiadających jeszcze dzieci kobiet wie, kiedy są…