Jak prawidłowo wyczyścić zamszowe buty?

Obuwie zamszowe uwielbiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nic dziwnego, gdyż takie buty mają swój niepowtarzalny urok i pasują do wielu stylizacji. Czyszczenie tego typu obuwia może wydawać się trudnym i ryzykownym zadaniem. Wystarczy jednak wybrać sprawdzoną metodę usuwania zanieczyszczeń, aby służyło Ci ono jak najlepiej. Chcesz wiedzieć, jak dbać o skórę zamszową? Oto garść cennych wskazówek.

Zamsz, czyli co?

Zamsz to rodzaj skóry naturalnej, który na wierzchu ma meszek o krótkim włosiu. Ten rodzaj materiału jest garbowany metodą tłuszczową. Tkanina wyróżnia się miękkością, chłonnością i ciągliwością. Specyfiką zamszu jest to, że po przejechaniu po materiale palcem pozostawia ciemne lub jasne pasmo. Niestety tworzywo jest bardzo podatne nie tylko na zabrudzenia i przemoczenie, ale także uszkodzenia. Dlatego, jeśli zdecydowałeś się na buty z tego typu tkaniny, musisz pamiętać o właściwej pielęgnacji obuwia.

jak wyczyścić zamszowe buty

Jak prawidłowo czyścić buty z zamszu?

Istnieje wiele sposobów na to, by usunąć zabrudzenia z obuwia zamszowego. Oto najbardziej popularne metody czyszczenia.

1. Skórka chleba

Wysuszone obuwie pocieraj wewnętrzną stroną do momentu, aż cały brud zostanie usunięty.

2. Szczotka do zamszu lub gąbka

Do czyszczenia butów zamszowych doskonale sprawdzi się szczoteczka dedykowana do tego materiału. Możesz także skorzystać ze specjalnych produktów 2w1, które składają się ze szczotki i gąbki. Takie akcesoria można kupić w sklepach z artykułami obuwniczymi, takich https://artykulyobuwnicze.pl/. Szczotkowanie za pomocą tego typu produktów zawsze musi odbywać się pod włos.

3. Talk

Jeśli na obuwiu zauważyłeś nieestetyczne zacieki, posyp zabrudzone miejsca talkiem i wklep dłonią lub specjalną gąbką. Odłóż buty na kilka minut, a następnie usuń pozostały proszek.

4. Specjalistyczne preparaty do obuwia zamszowego

Strzałem w dziesiątkę są także środki czyszczące w formie sprayu, które można świetnie sprawdzą się do silnych zabrudzeń. Stosując preparaty przedłużysz żywotność obuwia.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
BE MY GUEST - Zostań Liderem Nowej Gości, to pierwsze…