Jak przygotować kącik do wieczornego oglądania filmów i seriali?

Jesteś fanem filmów i seriali, ale masz dość leżenia z laptopem na łóżku lub siedzenia w niewygodnej pozycji na fotelu? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jak urządzić komfortowy kącik do wielogodzinnych seansów w zaciszu sypialni. Oczaruj swoją drugą połówkę pomysłowością. Zrób popcorn, nastaw najnowszy serial i zaproś ją do wspólnego oglądania.

Jakość obrazu na dużym ekranie

Miłośnicy kina cenią seanse między innymi za to, że podczas oglądania mogą przyglądać się scenom uważniej i wyłapywać detale, co jest szczególnie ważne przy filmach artystycznych, psychologicznych czy kryminalnych. Większy ekran pozwala też lepiej wczuć się w zaprezentowaną akcję, wtopić w przedstawiony świat.

Tworzenie kącika filmowo-serialowego zacznij od wyboru właściwego ekranu. Film puszczany z laptopa nie da Ci takiej satysfakcji jak ten puszczony na wyświetlaczu o dużej rozdzielczości zawieszonym na ścianie naprzeciwko niczym w sali kinowej. Zobacz, jakie monitory są kompatybilne z Twoim komputerem. Kup kabel przejściowy lub przesyłaj filmy za pośrednictwem Bluetootha bądź Wi-Fi, jeśli ekran ma właściwe odbiorniki.

Jak przygotować kącik do wieczornego oglądania filmów i seriali3.jpg

Szybkie przełączanie odcinków serialu

Na popularnych stronach z filmami i serialami występuje funkcja automatycznego przełączania odcinków serialu. Jeśli jednak puściłeś materiał z dysku, będziesz musiał zmieniać epizody własnoręcznie. Czy warto psuć nastrój i chodzić w tę i z powrotem do komputera, zwłaszcza jeśli odcinki sitcomu mają po 20 minut? Zdecydowanie nie!

Must-have domowego kącika filmowo-serialowego jest myszka bezprzewodowa, najlepiej działająca na powierzchniach o różnej fakturze. Jeśli nie będziesz miał pod ręką płaskiej i twardej powierzchni, wystarczy, że położysz myszkę na materacu. Zmiana filmów czy odcinków serialu stanie się szybka, łatwa i wygodna.

Drugi przydatny zdalny gadżet to pilot do wieży, o ile korzystasz z podłączonych do niej głośników również na laptopie. Kiedy pojawi się głośna piosenka albo bohaterowie zaczną krzyczeć, przyciszysz dźwięk bez podnoszenia się z łóżka.

Jak przygotować kącik do wieczornego oglądania filmów i seriali1.jpg

Seanse po zmroku

Słuchawki to kolejny element przydatny w domowym kąciku kinowym. Nie każdy mieszka sam. Jeśli za ścianą masz członków rodziny lub współlokatorów, powinieneś uszanować ich potrzebę zachowania ciszy, zwłaszcza jeśli jest środek nocy, a Ciebie naszła ochota na najnowszy film akcji.

Jakie słuchawki wybrać, by nie stracić jakości dźwięku, którą cieszyłbyś się podczas słuchania dźwięków przez głośniki? Przede wszystkim postaw na słuchawki wokółuszne, dzięki którym dźwięk Cię otoczy. Ponieważ tu żaden element nie przylega bezpośrednio do ucha, Twój słuch będzie narażony na uszkodzenie w znacznie mniejszym stopniu, a po dwóch godzinach noszenia słuchawek nie rozboli Cię głowa.

Ważne jest także zasilanie. Tradycyjne słuchawki z kablem nie będą wystarczające, ponieważ ograniczają ruch. Ponadto musiałbyś znajdować się blisko komputera. Wybierz zatem model bezprzewodowy, dzięki któremu wygodnie ułożysz się na łóżku i obejrzysz pasjonujący film do końca.


Artykuł partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Podsumowanie wyników ankiety internetowej przeprowadzonej w ramach kampanii społeczno –…