Jak schudnąć po ciąży? Praktyczne wskazówki

Jak schudnąć po ciąży

Kobiety po ciąży pragną szybko wrócić do swojej formy. Niestety nie zawsze udaje się to tak, jakby sobie tego życzyły. Zastanawiasz się, jak schudnąć po ciąży? Gdzie, jak często i w jaki sposób ćwiczyć, by osiągnąć pożądane efekty? Oto najważniejsze zasady!

Jak schudnąć po ciąży? Przede wszystkim bezpieczeństwo

Pamiętaj, że okres połogu to czas na regenerację organizmu. Nie należy go przyspieszać ani sztucznie stymulować. Szczególnie jeśli karmisz piersią, nie powinnaś pod żadnym pozorem decydować się na rygorystyczne diety. Nadprogramowe kilogramy towarzyszą niemal każdej kobiecie po porodzie. Nikt nie oczekuje od Ciebie, że w kilka tygodni się ich pozbędziesz, ujędrnisz ciało i osiągniesz idealną sylwetkę. Ty również nie oczekuj tego od siebie. Odżywiaj się zdrowo i zgodnie z zaleceniami dla matek karmiących oraz kobiet po połogu. Twoja dieta powinna obfitować w niezbędne witaminy i minerały, by wzmocnić organizm oraz zapewnić zdrowie Twojej pociesze. Nie przyjmuj odchudzających preparatów, a wszelkie suplementy diety konsultuj z lekarzem. Mogą bowiem przynieść więcej szkód niż pożytku.

Regularne ćwiczenia sposobem na powrót do formy po ciąży

Zamiast zastanawiać się nad tym, jak schudnąć po ciąży i wybierać rygorystyczną dietę, postaw na regularne ćwiczenia. Bardzo dobrym krokiem jest aktywność już w trakcie ciąży. Jeśli tylko nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, możesz dużo spacerować, rozciągać się i realizować treningi przeznaczone dla ciężarnych. Gdy jednak poród masz już za sobą i szukasz skutecznego sposobu na powrót do formy po ciąży, pamiętaj, by nie zaczynać z mocnymi treningami zbyt wcześnie.

Pierwsze kroki w powrocie do aktywności to spacery, marsze, trucht, stretching i sesje oddechowe. Z czasem możesz zdecydować się na dodatkowe ćwiczenia. W niektórych klubach fitness odbywają się specjalne zajęcia grupowe dedykowane mamom. Inną propozycję ma na przykład siłownia Gdańsk Total Fitness, gdzie w harmonogramie zajęć dostępne są różne ćwiczenia, odpowiednie dla kobiet pragnących schudnąć po ciąży. Wśród nich m.in. joga, Tension Release (ćwiczenia relaksacyjne), stretching czy aerial yoga. Zanim zdecydujesz się na udział w nich, skonsultuj się ze swoim lekarzem, czy aby na pewno nie ma przeciwwskazań.

Niezwykle dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pomocy trenera personalnego. Jego umiejętności i doświadczenie są gwarancją bezpieczeństwa podczas dążenia do celu, czyli powrotu do formy po ciąży.

Powyższe wskazówki mogą wydawać Ci się nieskuteczne i mozolne. Musisz jednak wiedzieć, że metoda małych kroków jest bardzo skuteczna w osiąganiu celów. Przede wszystkim nie zmęczysz szybko swojego organizmu, co mogłoby zaowocować kontuzjami. Nie zniechęcisz się także do takiego stylu życia, a sprawisz, że polubisz zdrowe odżywianie i umiarkowaną aktywność. Dopiero z czasem podnoś swoją poprzeczkę!

Artykuł sponsorowany

Share