Jak stworzyć sypialnie idealną dla pary?

Meble do sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu czy mieszkaniu. To właśnie tak relaksujemy się, odpoczywamy i regenerujemy po ciężkim dniu. Warto pamiętać, że oprócz walorów estetycznych sypialnia dla pary powinna być również funkcjonalna. Jak zaprojektować sypialnie dla dwojga?

Wybierz i ustaw odpowiednie łóżko

Głównym elementem każdej sypialni jest łóżko. Nawet na mniejszych metrażach warto postarać się znaleźć model, który będziemy w stanie ustawić w centralnie – w ten sposób para będzie miała łatwy dostęp do swojej części. Wielkość łóżka nie powinna być mniejsza niż 140×200 lub 160×200 cm. Jeśli nasza sypialnia jest nieco większa, warto zdecydować się na większe łóżko, które zagwarantuje maksymalny komfort. Warto zainteresować się również ozdobnymi zagłówkami, które nie tylko będą stanowiły świetną ozdobę, ale jednocześnie będą wygodnym oparciem. Bardzo często możemy zakupić łóżka od razu z zagłówkiem, jednak z powodzeniem można dorobić ów element do naszej ściany. Możesz również samodzielnie zaprojektować łóżko na https://krakowska31.pl, dzięki czemu zyskasz niepowtarzalny element dopasowany do Twojego gustu. 

Meble do sypialni

Jeśli mamy taką możliwość, po obu stronach łóżka postawmy niewielkie szafki nocne wraz z lampkami, na których znajdzie się również miejsce na książkę czy szklankę wody. Jest to świetny sposób, by zapewnić komfort obydwu osobom. W sypialnie warto postawić również komodę lub szafę, w której będziemy mogli trzymać odzież, bieliznę i dowolne akcesoria. Wiele Pań decyduje się również na ustawienie niewielkiej toaletki, przy której wykonywane będą codzienne makijaże. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, zdecydujmy się na zakup szezlonga lub fotela, który uzupełni wolną przestrzeń i stworzy swoistą strefę relaksu. Świetnie sprawdzi się również dodatkowy punkt świetlny w postaci wysokiej lampy stojącej ustawionej w kącie pokoju. 

Dodatki i akcesoria

Sypialnia dla pary nie tylko musi być praktyczna i wygodna, ale jednocześnie estetyczna i ładna. Warto zdecydować się na wykorzystanie drobnych dekoracji, które pozytywnie wpłyną na całościową prezentację pomieszczenia. Świetnym sposobem na spersonalizowanie sypialni są duże zdjęcia wydrukowane w formie plakatów. Można również zdecydować się na tradycyjne obrazy, które swoim kolorem przełamią monotonię wnętrza. Jeśli jesteśmy fanami minimalizmu, postawmy na proste lustro pionowe, które oprzemy o ścianę. W ten sposób dodatkowo optycznie powiększymy przestrzeń i dodamy jej lekkości. Zadbajmy również o narzutę na łóżko lub koc, który nie tylko będzie stanowił ciepłe okrycie, ale również doda wnętrzu przytulności. Dopasujmy również poduszki, jednak nie przesadzajmy z ich ilością – mimo katalogowego wyglądu ich nadmiar nie jest praktyczny.

Nawet wyjątkowo niewielkie pomieszczenia można zagospodarować tak, by były wygodnymi i funkcjonalnymi sypialniami. Wystarczy wykorzystać nasze rady, które pozwolą stworzyć komfortową przestrzeń dla pary. Często wystarczy kilka drobnych zmian w aranżacji wnętrza, aby poczuć ogromną różnicę!

Artykuł sponsorowany

Share