Jak ubrać się na zdalną rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowy kwalifikacyjne online stają się coraz bardziej popularnym narzędziem rekrutacyjnym. Jeszcze niedawno firmy sięgały po nie w razie ostateczności – głównie w sytuacji, kiedy kandydat przebywał w innym kraju i nie było możliwości osobistego spotkania. W dzisiejszych czasach rekruterzy coraz częściej decydują się na przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych przez internet. Warto wiedzieć, jak ubrać się na to wydarzenie, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną online? 

Osoby, które przygotowują się do zdalnej rozmowy kwalifikacyjnej, powinny zadbać o swój profesjonalny wizerunek. Eksperci twierdzą, że ubiór w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest ważny nie tylko ze względu na estetyczny wygląd, ale także podnoszenie pewności siebie kandydata, co ma ogromne znaczenie dla powodzenia rozmowy. 

Z racji tego, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej widoczna jest tylko górna połowa ciała pracownika, wiele osób decyduje się na włożenie klasycznej koszuli i marynarki do rozciągniętych, dresowych spodni. Specjaliści ostrzegają, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim, w takim stroju ciężko czuć się pewnie i profesjonalnie. Nigdy nie wiadomo także, czy w trakcie rozmowy nie zajdzie potrzeba podniesienia się ze swojego miejsca – a wtedy można najeść się wstydu.

Profesjonalny i elegancki strój ułatwia budowanie swojego wizerunku jako osoby profesjonalnej, pewnej siebie i godnej zaufania. 

Szukasz pracy zdalnej? Koniecznie przeczytaj: https://gazetakrakowska.pl/praca-zdalna-w-wadowicach-jak-znalezc-prace-na-odleglosc-i-skutecznie-zarzadzac-czasem-pracy/ar/c3-17441671

Jaki strój dobrze wygląda przed kamerą? 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiedni strój na zdalną rozmowę kwalifikacyjną to nie tylko garnitur i formalna biała koszula z krawatem. Strój warto dopasować do charakteru firmy i stanowiska, na które się aplikuje. W przypadku mniej zobowiązujących stanowisk można pokusić się o małą formalną stylizację – ta jednak wciąż powinna być schludna i estetyczna. 

Przy wyborze garderoby na zdalną rozmowę kwalifikacyjną warto także uwzględnić sposób, w jaki prezentuje się ona w oku kamery. Niewskazane są ubrania w drobne wzory, które na obrazie u rozmówcy mogą być rozmazane i negatywnie wpływać na odbiór kandydata do pracy. Warto także unikać okazałej biżuterii odbijającej światło, która w obrazie może tworzyć niepożądane odblaski i zakłócenia. 

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej liczy się nie tylko sam wygląd ubrań, ale także ich stan. Powinny być czyste i wyprasowane. 

Zdalna rozmowa kwalifikacyjna – co z dodatkami? 

O ile w trakcie tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej dodatki takie jak kolczyki, biżuteria, makijaż czy paznokcie, są doskonale widoczne i w dużym stopniu wpływają na ogólny odbiór pracownika, o tyle w trakcie rozmowy zdalnej nieco tracą na znaczeniu. Szczegóły tego typu zwyczajnie nie są widoczne na obrazie u rozmówcy. Niemniej jednak, mogą one dodawać pewności siebie, dlatego nie warto całkowicie z nich rezygnować.

Jak widać, stworzenie profesjonalnej i stosownej stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną online wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wybór odpowiedniego materiału i tkaniny na suknię ślubną jest jednym…