Jak uchronić meble przed zabrudzeniem? Jaką narzutę wybrać?

Każdy, kto posiada meble tapicerowane wie, jak szybko można zbrudzić siedzisko. Zwłaszcza, jeśli w mieszkaniu są małe dzieci oraz zwierzęta. Bywa, że nawet singiel zmaga się z plamami, ponieważ zaprosił mało uważnych gości. Problem dotyczy krzeseł oraz kanapy, w tym rodzinnego narożnika. Plamy często trudno wywabić. O wiele prościej jest skutecznie im zapobiegać i zastosować narzutę na choćby narożnik.

Impregnaty albo koce

Przy meblach skórzanych zabezpieczenie ich powierzchni jest stosunkowo łatwe. Wystarczy stosować odpowiednie impregnaty, chroniące strukturę skóry przed nadmiernym chłonięciem płynów i ich zaplamieniem. Preparat musi być koniecznie dedykowany skórze, ponieważ inny może uszkodzić lub odbarwić powierzchnię, na której był stosowany. W przypadku mebli, których obicie jest wykonane z materiału, sprawa jest bardziej skomplikowana. Preparaty do usuwania plam raczej nie są uniwersalne. Ich stosowanie jest uzależnione od rodzaju cieczy, jaka pojawiła się na materiale. Plamom lepiej zapobiegać niż je wywabiać. Do tego celu przydają się różnego rodzaju narzuty i koce, położone na siedzisko lub oparcie. Łatwo je wyprać i ponownie użyć. Dobrze dobrane do wnętrza mogą stać się również ciekawym detalem zdobiącym pokój, jak np. efektowna narzuta na narożnik, która może zupełnie odmienić jego wygląd. Najbardziej popularne są jednak koce filcowe, bawełniane, z materiałów sztucznych. Wełniane o wiele trudniej wyprać, dlatego lepiej nie narażać ich na zaplamienie.

Pokrowiec do zadań specjalnych

Chroniąc kanapę lub narożnik można również sięgnąć po pokrowiec. Nie tylko zakryją powierzchnię mebla, ale także w kilka chwil odmieni wygląd pokoju. Taki zabieg estetyczny przyda się w każdym mieszkaniu raz na jakiś czas. Pokrowce zwykle przykrywają całą powierzchnię materiałową. Dzięki nim mało estetyczny mebel, który chcemy zachować, bo jest wygodny, dostaje drugie życie. Sharp fit to pokrowiec na narożnik, który świetnie ochroni ulubiony mebel. Wykonany z elastycznego materiału jest bardzo odporny na zabrudzenia i zadrapania. Jego uniwersalny kolor wpasuje się w dowolne wnętrze, od nowoczesnego po bardziej klasyczne. Dobrze skomponuje się z każdym kolorem dekoracyjnych poduszek, które można ułożyć na siedziskach.

Miłe odświeżenie

Praktyczna narzuta na narożnik Sharp Fit jest prosta w zakładaniu. Elastyczny materiał, z jakiego została wykonana nie marszczy się i nie zsuwa. W ponad 50 proc. jest to bawełna, wytrzymała i wyjątkowo przyjemna w dotyku. Rozmiarem pasuje do większości mebli typu kanapa narożna. Zwłaszcza, że po rozciągnięciu może dwukrotnie zwiększyć swój rozmiar. Pokrowiec stanowi idealną osłonę nowych mebli przed zabrudzeniami, np. przez małe dzieci, za którymi zwykle trudno nadążyć. Podobnie problematyczne pod względem czystości bywają małe zwierzęta. Materiał, dzięki swojej strukturze jest odporny na zadrapania małych łapek. Ten efektowny dodatek docenią również osoby, które chętnie urządzają przyjęcia.

Materiały partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wizyta wybitnych sportowców, wspólny trening, a wreszcie pasjonująca rywalizacja i…