Jak ujędrnić ciało? – kilka sprawdzonych metod

Nasze ciało zmienia się wraz z wiekiem. Również skóra ulega wielu przemianom, z którymi często nie potrafimy się pogodzić. Zwiotczała, luźna skóra, pokryta licznymi zmarszczkami i przebarwieniami sprawia, że nie czujemy się atrakcyjni i najchętniej nosimy ubrania, które zakryją jak największą powierzchnię ciała. A więc jak ujędrnić ciało?

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Tymczasem – dzięki zdobyczom nauki i techniki – możemy zahamować procesy starzenia się skóry, a nawet zlikwidować objawy, które już wystąpiły. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferując wiele różnorodnych zabiegów, które mają na celu poprawienie kondycji naszej skóry.

Dlaczego skóra się starzeje?

Często zadajemy sobie pytanie, dlaczego w ogóle skóra tak bardzo się zmienia wraz z upływem lat. Na jej stan mają wpływ dwie grupy czynników. Pierwsza z nich to czynniki wewnętrzne, genetyczne. Organizm ludzki działa w ten sposób, że niestety po 25 roku życia zaobserwować można postępujące odwodnienie tkanki oraz spadek produkcji kolagenu. Skutkuje to utratą elastyczności oraz wzrastającą suchością skóry. U starszych osób zanika znaczna część tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą, przez co zmienia się m.in. owal twarzy, a skóra opada w takich miejscach jak: przedramiona czy pośladki. Komórki znacznie wolnej się regenerują, ich aktywność drastycznie spada, więc samonaprawa organizmu następuje powoli i nie daje spektakularnych efektów. Druga grupa czynników odpowiedzialnych za postępujący proces starzenia się skóry to czynniki zewnętrzne, do których zaliczamy m.in. szkodliwy wpływ promieniowania UV, dymu tytoniowego i zanieczyszczonego powietrza. Wszystko to sprawia, że skóra staje się sucha, pomarszczona i zwiotczała.

Piękna skóra w każdym wieku – to możliwe!

Możemy wybrać zabieg, którego forma najbardziej nam odpowiada oraz dobrać technikę, która będzie najskuteczniejsza w przypadku wybranej partii ciała. W zależności od tego, jaką metodę wybierzemy, uzyskamy różne rezultaty. Wiele zabiegów ujędrniających przynosi dodatkowe korzyści, takie jak: likwidacja zmarszczek czy redukcja cellulitu. Wszechstronne korzyści jednego zabiegu to także oszczędność czasu i pieniędzy. Odmładzanie nie musi wiązać się ani z poważną ingerencją chirurgiczną, ani z długą rekonwalescencją, by przyniosło oczekiwane skutki.

Popularne zabiegi na ujędrnianie ciała

Kondycję starzejącej się skóry można poprawić na wiele sposobów. Najpopularniejsze i niezwykle często stosowane są różnego rodzaju masaże. Dobrze ugniatana skóra oraz zastosowanie naturalnych olejków i balsamów bogatych w substancje aktywne to doskonała poprawa krążenia, przyspieszenie procesów metabolicznych i skuteczny sposób nie tylko na nawilżenie i odżywienie skóry, ale także znakomita metoda na zrelaksowanie się. Bardziej intensywne ujędrnienie ciała zapewnią między innymi nici liftingujące. Brzmi może nieco przerażająco, ale zabieg jest w pełni bezpieczny. Za pomocą igły, poprzez kilka wkłuć na wybranej partii ciała, wprowadza się specjalne nici, które są bioabsorbowalne, to znaczy wykonane z naturalnych dla organizmu substancji, które ulegają wchłonięciu w ciągu 360 dni. Efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po nim, a optymalny rezultat uzyskuje się po ok. 2-3 tygodniach. Dzięki temu zabiegowi możliwy jest lifting brzucha, ud, piersi czy ramion, a efekt kuracji utrzymuje się około 2 lat.

Share