Jak wybrać czapkę?

Jeśli jesteś zmarzluchem i cenisz sobie unikalność – koniecznie zaopatrz się w czapkę! Konkretna czapka, nie tylko ogrzeje Twoją głowę, ale może fantastycznie podkreślić Twój styl.  Jednak jak wybrać czapkę ?

Za oknem pogoda w kratkę i wybór odpowiedniej czapki, na taką pogodę może być bardzo trudny. Niektórzy, uważają że noszenie czapek jest niepotrzebne lub im po prostu nie pasuje. Jest to bardzo mylne stwierdzenie. Czapka może być jednocześnie modna i ciepła. Czapka powinna pasować do naszego codziennego ubrania, szczególnie do kurtki czy płaszcza. Na szczęście obecnie panujący trend pozwala na mieszanie kolorów i materiałów.

Czapka oprócz wyglądu, musi spełniać ważne funkcje. Zobacz z jakich materiałów można wykonać czapki:

Wełna

Wełna posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, co sprawia, że w wełnianej czapce jest ciepło. Wełniana czapka o luźniejszym splocie będzie spisuje się dużo lepiej niż ta ciasno utkana. Dzieje się tak dlatego, że między włóknami wełny mogą powstać komory powietrza które dodatkowo ogrzeją naszą głowę. Kolejnym dużym plusem wełny są jej znakomite właściwości antystatyczne oraz antyalergiczne.

Wełniane czapki mają naprawdę sporo uroku, z łatwością dopasowują się do różnych stylizacji. Znalezienie odpowiedniego szala czy też rękawiczek pasujących do czapki wełnianej również nie jest problemem.

Akryl

Dla zwiększenia trwałości i elastyczności czapki zaczęto stosować domieszkę sztucznych materiałów takich, jak akryl.

Wełna Merino

Jest to wełna pozyskiwana z australijskich owiec rasy Merino. Wełna ta zachowuje niezwykle wysoką izolację cieplną przy niskim współczynniku pochłaniania wody. Ze względu na naprawdę znakomitą termikę wełna merino sprawdza się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Wełna merino nie pochłania zapachów, jest antybakteryjna i co za tym idzie antyalergiczna.

Thermolite

Jest to ciepły i lekki materiał, który gwarantuje bardzo dobrą izolację cieplną. Czapki z materiału Thermolite schną nawet 20 % szybciej niż inne czapki.

Technologie

Zimowe czapki to nie tylko odpowiednie materiały. Producenci czapek wiedzą jak ważny jest komfort użytkowania, dlatego dokładają wszelkich starań by czapki były jeszcze praktyczniejsze.

Membrana Prevent

Wodoszczelna i wiatroodporna membrana Prevent doskonale spisuje się w czapkach. Niezwykle szybka wentylacja pary wodnej sprawia, że czapka nie tylko chroni przed mokrym śniegiem i chłodnym wiatrem, ale i odprowadza nadmiar potu na zewnątrz. Można również znaleźć membranę Prevent Stop Wind, która posiada zwiększoną odporność na wiatr, jednocześnie zachowując wysokie właściwości oddychalności.

Membrana Wind Stopper

Jest to membrana, która zapewnia 100% ochronę przed wiatrem, przy jednoczesnym utrzymaniu doskonałych parametrów oddychalności. Czapki przy których wykorzystano membranę Wind Stopper świetnie sprawdzają się podczas mroźnych i suchych zim.

Polub na Facebooku

_dsc7392 (Kopiowanie)

DSC_4949

Szukasz czegoś oryginalnego, czego nie ma na rynku tu właśnie możesz znaleźć coś tak oryginalnego co z pewnością zaskoczy nie tylko Twoje otoczenie, ale również samą Ciebie. Wystarczy wejść na stronę www.jolantakuzminska.eu , a poczujesz się jak w świecie bajki. Masz gwarancję jakości i niepowtarzalności. Każda czapka wykonana przeze mnie to zimowy zawrót głowy. Nie zwlekaj zajrzyj.

Share