Jak wybrać wiosenną kurtkę? Oto kilka rad!

kurtka na wiosne

Gdy przychodzi wiosenny czas, to wówczas przejściowa kurtka wydaje się być absolutną koniecznością. Bardzo istotne jest jednak to, aby postawić wyłącznie na dobrej jakości wyrób. Jak łatwo się bowiem domyśleć wiosenne kurtki powinny być nie tylko modne, ale również solidnie ochronić nas przed wiatrem i deszczem. Na co więc zwracać szczególną uwagę, gdy szukamy tego typu odzieży na wiosnę?

Przede wszystkim określmy jaki typ kurtki nas interesuje oraz budżet, który jesteśmy gotowi na ten cel przeznaczyć. Od określonej ceny wyrobu zależeć będzie bowiem często jego marka, czy też zastosowane technologie produkcyjne i właściwości ochronne. Jeśli natomiast chodzi o rodzaje, to można zastosować uproszczony podział na:

Bez względu jednak na wybrany model można zastanawiać się też nad tym czy musi być ona ciepła?

Taka wątpliwość pojawić się może przecież szczególnie wtedy, gdy interesują nas damskie kurtki. Ponadto wydawać by się mogło, że sama wiosna cechuje się dość wysoką temperaturą. Tymczasem nie warto dać się zwieść pozorom.

Jak bowiem często się przekonujemy, w okresach przejściowych panujące na zewnątrz temperatury są bardzo niestabilne.

W efekcie tego udając się więc na przykład na poranny spacer w zbyt lekkiej kurtce, możemy po prostu zmarznąć. Jeśli natomiast ubierzemy się zbyt grubo, to wówczas „za dnia” będzie nam zdecydowanie za gorąco. Ponadto z reguły kobiety nieco bardziej odczuwają panujący na wiosnę chłód, dlatego to one powinny zwracać baczną uwagę, aby kurtka nie była zbyt lekka. Pewnym jest jednak, że priorytetem będzie jej wodoodporność i wiatroszczelność. To przecież głównie te dwa czynniki pogodowe doskwierać będą nam na wiosnę. Jeśli natomiast szukamy konkretnych inspiracji odnośnie tego, jaką kurtkę wybrać, to warto zajrzeć na odpowiednie strony o tej tematyce.

Szczególnie pomocne mogą być tu, chociażby blogi modowe prowadzone przez pasjonatów i sprzedawców.

Te drugie często są połączone bezpośrednio z konkretnym miejscem, więc od razu nakierują nas na odpowiedni sklep z wiosennymi kurtkami. Warto obserwować aktualną ofertę, tym bardziej że wkrótce możemy spodziewać się, że wystawiane będą specjalne promocje. Organizowana w sklepie odzieżowym wyprzedaż może być znakomitą okazją, aby znacząco oszczędzić na takim zakupie. Śpieszmy się jednak, aby zrealizować nasze wiosenne zakupy, gdyż najmodniejsze modele z pewnością bardzo szybko się wyprzedadzą.

Artykuł sponsorowany

Share